lezbiyen ilişkilerin yok sayılması

lezbiyen ilişkilere, gerçek gözüyle bakılmaması durumudur. aslında çok da şaşırılacak bir durum yoktur ortada; zira türkiye'de kadın olmak dahi yeterince zorken bir de hemcinsinizden hoşlanan kadın olmanız hayatınızı ve insanların ilişkinize bakış açısını iyice zorlaştıran bir durum olarak kendisini göstermektedir. türkiye'nin ataerkil yapısı ilişkilerin penisin karşılığı olarak algılanmasına yol açmaktadır. lezbiyenlerin ilişkisinde ortada penis olmadığı için, ilişkileri de yoktur topluma göre. lezbiyenlik halı yalamaya benzetilir, erkek yokluğuna dayandırılır, bir erkekle yatsın düzelir mantığıyla bakılır. beyninin yerini bel altından uzaklaştırmaya çalışmayan, penisiyle düşünen kimselerin sözleridir bunlar. oysa ki bir kadın lezbiyense penise ve dolayısıyla erkeklere arzu duymaz. insanlar erkeklere ilgi duymayan bir varlığın cinsel hayatını bir erkekle düzene sokmayı nasıl planlıyorlar hayret ediyorum. ve aslında erkeklerin eşcinselliği aslında toplumda daha olabilir gözüyle bakıldığı için daha çok eleştirilir, daha çok kınanır ve gayler bu yüzden daha çok saldırıya uğrarlar. çünkü ortada bir penis vardır ve bu insanların yaşadıkları ilişkiye daha çok müdahale etme, karalama, saldırma ve hor görme haklarını kendilerinde daha çok bulurlar. burada kesinlikle gayler daha rahattır demiyorum, erkek eşcinseller daha zor bir hayat geçirmekte lezbiyenlere göre sadece ben lezbiyenlerin ilişkileri kadar yok sayılmadıklarını ifade etmeye çalışıyorum.
keşke insanlar kafalarını birazcık kaldırsalar da bel altlarından ilişkilerimizin sadece cinsellikten ibaret olmadığının farkına varsalar. biz de sizin geçtiğiniz evrelerden geçiyoruz. biz de aşık oluyoruz, bizim de hayatımız onun etrafında dönüyor, biz de hayatımızı onunla geçirmek istiyoruz ve biz de karşımızdakini arzuluyoruz. lezbiyenlerin ilişkisinin sadece seksten ibaret olduğunu düşünüp, kendinizde cinsel hayatımızı araştıracak hakkı bulmasanız eminim dünya çok daha güzel bir yer haline gelir.
yine aterkil toplumun bize miras bıraktığı bir durum. kafa şu;"penis yoksa o ilişki ilişkiden sayılmaz"

erkek eşcinseller ibne, kadın eşcinseller ise bu ülkede sevici oluyor. sevmek gayet duygusal, romantik ve penissiz, aman bırakın okşasınlar sevsinler birbirlerini, sonuçta işin içinde penis yok. fakat ibne öyle mi? işin içinde 1 değil hemde 2 tane penis var ve üstelik vajina yok. işte böyle olunca lezbiyen ilişkisi yok sayılırken, gey ilişkisi de fazlaca aşırılı, penisli ve sürekli seks düşünülen bir ilişki olup çıkabiliyor. "erkek siker, kadın sever" kafası. ataları da dememiş mi? "seven sikilir siken sevilir" diye.

zihniyetlerine sıçayım.