lip sync battle

jimmy fallon'ın ilk olarak tonight show programında konuklarıyla yaptığı bir skeç-yarışma eğlencesi iken, geçen sezon kendi başına bir yarışma programı olarak yayınlanmaya başlayan müzikal komedi serisi. sunuculuğu ll cool j ve paçalarından seksapel akan chrissy teigen yapıyor.

kısacası, ünlüler şarkılara dudak uydurmaya çalışarak 2 adet kıyafetinden dansına, en iyi şekilde performans sergiliyor, haliyle de ortaya inanılmaz eğlenceli görüntüler ortaya çıkıyor. jimmy fallon ile atışmalarından aklımda kalan en iyi performanslardan biri emma stone'a aitken, kendi başına bir program olmasından sonra çıtayı epey yükseltmiş; ağızları açık bırakan kapışmalara sahne olmuştur. anne hathaway'in stüdyoda bir o yana bir bu yana sallanarak miley cyrus-wrecking ball ile dakikalarca alkışlanması, anna kendrick'in pitch perfect yeteneklerini sergilediği jennifer lopez-booty performansı ve son olarak da geçen haftaki channing tatum'dan beyonce-who run the world performansında bir anda arkadan beyonce'nin çıkmasıi ile aldı başını gitti.

youtube üzerinden "ülkemizde kullanılmaya sunulmamasından" tam olarak izlenemese de, birkaç dizi sitesinde ilk sezonu bulunmakta.

1.sezon trailer -


2.sezon trailer -


emma stone vs jimmy fallon -


dwayne "the rock" johnson vs jimmy fallon -


anne hathaway - wrecking ball :


anna kendrick - booty:


channing tatum - who run the world :
rupaul's drag race'te her bölümün son ikiye kalan yarışmacısının hayatları uğruna verdiği savaştır.zaman zaman mortal kombat'ı andırdığı da olmuştur.

--- spoiler ------ spoiler ---
8 sezondur* rupaul izleyen biri olaraktan gram etkilemeyen lip synclerdir açıkcası. bazılarında kostüm bile yoktur nerdeyse, ayakta durup ağız oynatıyolardır sadece. *ama 2. sezona güzel bir giriş yapmışlardır queen b * ile. umarım daha fazla şov, dans, kareografi olur. *