madame x

bugün tanıtım filmi yayınlanan yeni madonna albümü. confessions on a dance floor dönemi görsel mimari steven klein ile çalışması iyi olmuş.
parça listesi:

medellin (ft maluma)
dark ballet
god control
future (ft. quavo)
batuka
killers who are partying
crave (ft. swae lee)
crazy
come alive
extreme occident
faz gostoso (ft. anitta)
bitch i’m loca (ft. maluma)
i don’t search i find
looking for mercy
i rise
ortamlara sızmış olan albümdür.
albümden future şarkısını eurovision 2019 tel aviv'de sunmuştur. arka planda yıkılan özgürlük anıtı görselleri ve wake up yazısıyla kalplere korku salmıştır.
god control'ü dinledim az önce hala şoktan kurtulamıyorum. ohannes!
trap, latin pop+etnik pop ve elektronik müziklerin hakim olduğu albüm. erotica, american life ve confessions on a dance floor dönemini hatırlatan pek çok şarkı var. sözler çok iyi yazılmış dans şarkılarında bile politik ve dini sözler var dans ederken düşündürmek istemiş sanırım madge.

madonna mdna ve rebel heart dönemini direkt çöpe atmış iyi de olmuş.

çok beğendiklerim god control, i dont search i find, looking for merci ve back that up to the beat oldu.

yayınladığı gün amerika ve ingiltere dahil 60 ülkede 1 numara olan albüm 14 yıldır grammy yüzü görmeyen madonna'ya en azından edm kayıt dalında başarı getirebilir kanaatindeyim çünkü god control ve i dont search i find cidden iyi parçalar.
medellin çok vasat.porto rikolu ucuz produksiyon yapımı gibi.kesinlikle çıkış şarkısı olacak seviyede değil. üstü kalsın almayayım.
albüm konsepti bakımından american life’ı andırıyor ama american life daha bir poptu. bana göre daha güzeldi.

deneysel denilebilecek bir albüm olmuş. favorim looking for mercy. şarkıların düzenlemeleri oldukça farklı ve madonna’ya yakışır nitelikte. gel gelelim ray of light, music ve american life’tan aldığım zevki, ses çeşitliliğini bu albümden alamadım, ne kadar deneysel olsa da.

killers who are partying, god control, crave diğer çok beğendiğim parçalar. avrupada güzel bir gay kulüpte god control dinlerken dans etmek istiyor insan. hipnotize edici bir şarkı olmuş.

bakalim rihanna naapicak..