mavi tik olmasın diye mesajı bildirimden okumak

çevrimiçi olmadan mesaj okuma yöntemidir. bu eylemi gerçekleştiren kişi mesaja cevap vermek istemeyen ama mesajın içeriği merak eden kişidir. azcık sinsidir.

mesaja cevap verilmeyen durumlar:
sevilmeyen bir insanın yazması,
flörtün yazması, önce mesaj okunur, nasıl cevap verilmesi gerektiği uzunca düşünülür, sonra yazılır. kasti olarak bekletenler de var.
meşgul olmak, sohbetin uzun süreceği düşünülerek cevap verilmez.

bu yöntemin karşıt atağı bir mesaj attıktan sonra sadece gülücük olan bir mesaj daha atmak. birden fazla mesaj geldiğinde bu yöntemini kullanmak zorlaşacaktır. diğer mavi tik olmadan mesaj okuma yöntemlerine bakmakta yarar vardır:
ana ekrana widget oluşturmak,
3d touch özelliği,
mavi tik özelliği kapatıp mesajı açmak
internet bağlantısını kesip mesajı açmak.
en haz etmediğim olaydır şu mavi tik takıklığı. bir de son görülme de bunun içindedir.

mesela mavi tik bende ilk çıktığı günden beri kapalı, kimseye hesap vermek zorunda değilim. son görülme de kapalı, şizofren gibi oturup "o saatte kiminle konuşuyordun?" diyen arkadaşlara da sahibim. o saatte benim online oluşumu izlemesi bile başlı başına itici bir eylem. ha bir de online olduğumda cevap vermedim diye instagram, twitter hepsinden silen arkadaş da tanıdım. insanlar cidden vasıfsız. o an başkasıyla konuşuyorum, mecbur muyum sana cevap vermeye? bak sinirlendim haha. sizlere tavsiyem bu özellikleri kapalı tutup kimseye hesap vermemenizdir, bu arada siz de hesap soramayacaksınız. orasına değinmiyorum tabii.
çoğu insanda mavi tik olduğu anda cevap gelmesi gerektiği gibi yanlış bir algı var.cevaplama süresi 5-6 saati bulmuyorsa bence sorun edilmemeli.herkes düşünmeden mesaj yazabilecek pratik zekaya sahip olmayabilir.anlayışlı olmak lazım.o yüzden işi mavi tike ve son görülmeye göre değilde kişinin gösterdiği tutuma göre değerlendirmek gerek.mesela birinin sizin mesajınızı cevaplaması çok gecikiyor ve sanki 5 dk önce yazmışsınız gibi sebep bile göstermeden mesajlaşmaya devam ediyorsa daha fazla zorlamaya gerek yok.bazı insanlar açık kapı bırakarak peşinde koşmanızdan çok zevk alır.böylelerini en kısa zamanda tespit edip yol vermek gerek.