mayonez

kalori bombası,faydasız,eve alınmaması gereken, tüketilmesi yasak olan yiyecekler listesine çoktan yazdığım sosumsu.
utanmasam kaşık kaşık yiyeceğim güzel sos.
sosis ve makarna salatasının vazgeçilmezi.
mayoneze aşığım, ekmek arası yapıp yediğim de oluyor hala. işin tuhaf tarafı o kadar yağ-kalori falan bende işlemiyor sanırım. bi kilo alamadım gitti.
"1 değil, 2 değil, 3 değil, 5 kavanoz...evet evet yanlış duymadınız tam 5 kavanoz" yiyebileceğim müthiş tat.
yıllardır yemedim. tadını da unuttum. paketlenmiş olanları olağanüstü zararlıdır.
tostumun arasında çok sevdiğim...
hayatımın anlamı olan bol yağlı sos. evde mayonez var hadi patates kızartalım diyecek kadar çok severim kendisini. allah ekmek mayonezdir benim için. dershanedeyken mayonezi bol istememden kaynaklı herkes bana kötü gözle bakardı. o zamandan belliymiş sperm seviciliğim *
mayonez + dereotu + ince ince kesilmiş macar salam + haşlanmış makarna ve üstüne biraz karabiberle enfes ötesi bir makarna salatası yapılır. olsa da yesek...
lahmacunun içine sıkarak hayvanlığımı tescillediğim yiyecek. sözüm meclisten dışarı, söz konusu hayvanlık sadece beni ilgilendirir.

bugün, dünden kalmış (evet sevgili ayılar bizim evimizde hala dünden lahmacun kalabiliyor) iki adet lahmacunu dolaptan çıkardım ve bence çağın en büyük icadı olan mikrodalga fırına attım. ısındıklarında tabağa koydum ve bir 10 saniye lahmacunlara baktım. sanki onları o şekilde yememem gerekiyordu. dünden sebze de kalmamıştı ve yeniden yeşillik hazırlamak zor gelmişti. bir şeyler olmalıydı; lahmacunu süsleyecek, lezzetine lezzet katacak bir şey..
dolaba yöneldim, kapaktan mayonezi aldım ve gülümsedim. lahmacunun heryerini mayoneze buladığımda kahvaltım hazırdı. bim'den aldığım ice tea'i de bardağa doldurdum ve bir güzel kahvaltı yaptım.

bence lezzetli oldu abi. bence pilavla da güzel oluyor, tavuk soteyle de.. her şeyle güzel oluyor bu meret ya. aşığım, öyle böyle değil. benimle benzer duyguları yaşayan mayonez aşıklarını bu belalı * sevdamız yüzünden dertleşmeye davet ediyorum.
var mı arttıran deyip kuru fasülye ile hunharca yiyorum.
light yoğurt ile karıştırıp seyreltiyorum. işte ondan sonra abartıyorum.* ne biliyim, içim daha bir rahat ediyor öyle.
patates kızartması ve cipsin olmazsa olmazı.

gece gece aklıma geldi, acaba yesem mi?. neyse vazgeçtim. kalorisi oldukça yüksektir.