mehmet turgut

ankara menşeili fotografçı bi çocuk. ben beğenirim ama modaya uyup saldıran çoktur onuda anlamış değilim. fotografa meraklılar bilir "dragan" adlı bir efekt var , turgutun işlerinde çok görülür. zaten bilende dragandan sonraki turgutu bilir . çocuk "dragan" olmadan da iyi fotografçıydı , biri gördü tuttu elinden , yolu açık olsun ..
çok fazla tanındı. reklamını iyi yaptı bazı fotoğrafları kendine özgün olmasada fotoğrafları kaliteli ona bi sözüm yok ama bu ülkede ondan çok çok daha iyi fotoğrafçılar tanıyorum
piyasadaki rock gruplarının albüm kapaklarının 4 te 3 ünü mehmet turgut çekiyor.yetenekleri göz ardı edilemez.güzel işler çıkarıyor.
türkiyenin fotoğraf sanatındaki yüz akıdır. <br> <br>(bkz: beğenmek)
lise döneminde oldukça fazla tahrik olduğum, msnini bile edinip birkaç kere konuşmuşluğumun olduğu, sonradan heteroseksüelliğini öğrendiğim ve şaşırdığım , kanımca kendini beğenmiş, narsist bir kişiliğe sahip olan, bu kişiliği örtpas etmek için kendi sanatı hakkında başarısız olduğunu (bkz: sıçıp sıvamak) dile getiren fotoğrafçı, ilüstratör daha ziyade. fotoğrafları ilüstrasyon harikasıdır. tahminlere göre stüdyosundan fotoğraf makinasıyla dışarı çıktığında kendini savunmasız ve beceriksiz hisseder. bu yüzden dış ortam fotoğrafları çok az sayıdadır. * bu durum onu git gide yuvasına yani fotoğraf stüdyosuna sığınmaya mahkum etmiş olsa gerek. devamında, 'madem stüdyosuna kilitli bu adam, neden daha farklı kompozisyonlar denemiyor' diye eleştriler gelecektir. yaptığı işler artık birbirinin o kadar aynısı olmaya başlamıştır ki, sanki hayal gücünün duvarlarına toslayıp toslayıp başladığı yere geri dönüyor gibi bir izlenim uyandırır. başlarda ilginç gelir, sonradan ne yazık ki etkisini yitirir bu abimizin işleri. birisi yol göstermeli belki de.. kim bilir.
koyunun olmadığı yerde abdurrahman çelebi denen keçinin ta kendisidir.