mesafeli ilişkiler

mesafeleri kaldırdığına inanılan, sanal ortamların yarattığı, farklı şehir/ülke hatta yarım kürelerde yaşayan, birbirilerine karşı duydukları ilgi sahibi bireylerin yaşadığı ilişkidir.
mesafelerin gerçekten kalkmadığı, aynı gökyüzünü paylaşmanın yeterli olmadığı gerçeği içten içe mahveder tarafları.
güven meselesini aşmış olsalar dahi, akşamın bir vakti "hazırlan dışarı çıkalım." telaşına kapılamayacak kadar monoton skype ilişkisidir.
sözde seviyeli gay ve elit gay lerin başvurdukları ilişki türü.

(bkz: seviyeli ilişki)
mesafe yalan baki olan aşktır şiarını ne kadar inanç haline getirirseniz getirin en monoton halleri bile yaşayamayacak olmanın verdiği sıkıntı ruhu terk etmez. daima büyük bir eksiklikle skype'tı, telefondu, maildi ilişkiyi devam ettirmeye çalışırsınız. ayda yılda bir kere buluştuğunuzda çok mutlu olursunuz belki ama o tatsız tuzsuz eksiklik terk etmiyor. gelinen nokta zaten "olmuyor" deyip başı öne eğmek. ama denilenin aksine asla salt kötü bir şey değildir. sabır duygusu, hayal gücü ve umut besleme gibi duyguları geliştiriyor ya da bu da pollyannacılık, bilemiyorum.
hımm her türlü ilişki başlangıcı olabilen ilikşilerdir.

herkesin bir özel alanı var
daima kendine ait olan
o alan
açılır, kapanır
büyür, küçülür.

alan, ortak alan olana kadar
hep bir şekil mesafe vardır be canlar.
ütopik sayılabilecek kadar vaatkar romantik komedilere inanabilen hayalperest insanin yapabileceği en buyuk hata. incitmeye kıyamazsanız da incinirsiniz, kıyabilseniz de.. iki ucu pisli değnetkir bu ilişki, bulaşmayın efendim.