muhafazakar demokrat

her türlü farklılığı tolere eden muhafazakardır. şeyyyyy. eşcinsellik hariç tabi... bir de ateizm... bir de komünizm... bir de ermeniler... bir de aleviler... bir de antimilitaristler... bir de karşıt görüşlüler...
sosyal bilim uydurmacanın sonucu olarak sosyal terim uydurma durumuna örnektir. doktor diye bir şey var, ördek diye de var. o zaman ben doktor ördek diye bir şey buldum ben bulduğum için de gerçekten var böyle bir şey demekten farkı yoktur muhafazakar demokratım demenin.

öncelikle merak ettiğim konu, bu demokratlar neyi muhafaza ediyorlar? bir de muhafazakar demokrat deyince benim aklıma dsp geliyor mesela. zira muhafazakar bir partidir ve demokrat olma iddiasındadır.

ingilizce yazınca kabahat oluyor da muhafazakar partilere conservative denir ingilizcede, genellikle cumhuriyeti, statükoyu, şunu bunu muhafaza edenlere denir. din temalı partilere ise confessional partiler denir. bu durumda türkiyenin zaten çok güçlü bir muhafazakar partisi olan chp varken neden daha fazla muhafazakar parti olsun? ha ben din temalı parti buldum ama salçalı tavuğa tavuk sote demek istiyorum diyorsan o başka.

(bkz: entelektüel öfke patlaması)**
ben çok pis yanılmışım, i believe in conservative democrats.
aktifim ama gay değilimin siyasi jargondaki karşılığı.tutucu bir insan farklılıklara ve ötekilerine asla saygı ve anlayış gösteremez.sadece gösteriyormuş gibi yapar.