müslüm

26 ekim'de gösterime girmiş olan müslüm gürses'in gençlik yıllarını anlatan film. müslüm gürses'in hayranı olmadığıma rağmen bi dönemler büyük bir hayran kitlesine sahip olmuş ve hala da hayran kitlesini artıran biri olarak biyografisini anlatan filme gitmeye gerek duydum.

filmdeki oyunculuklar genel olarak güzeldi başrol ise çok iyiydi. hatta müzikleri başrol seslendirmiş. müslüm gürses'in sesine pek yakın bir ses olmasa da müzikleri'de beğendirdi. film'den hariç müziklerini dinleyebilirim. bu film sayesinde tanışmış olduğum müslüm gürses zor ve hüzünlü gençliğini geçirmiş umarım şimdi rahat ve huzurlu yatıyordur.
saygıyla eğliyorum ve anıyorum..
suç mu? anmak, suçsa eğer, suçum neyse çekmeye razıyım, olmaz olsun böyle lanet..

allah belamızı verecek buna inanıyorum, çünkü çok geç kaldı artık olması gerekir, geç kalmışsa olur, hayat tecrübesi, hiç olmadık zamanda olur, bunun için allah belamızı verecek.. inanın ki hayatınızın içine edecek belki, ama neden? sorguluyorsunuz? kimsenin suçu yok, suç kimin ? hangi pezevengin affedersiniz, utanmadan devam eder.. hiç bir şey yokmuş gibi hayatına devam eder, maalesef kanunlar öyle diyor..
gitmedim. gidemediğim sinema filmi.
yıllarca hor görülen bir değer, insanlar bir haber hayatlarının sonuna kadar yaşayacakken bir anda çok fazla ön planda olan yapım. ya hu aynı olay şuan (bkz:bohemian rhapsody) ye yapılıyor. queen ve freddie mercury den bir haber insanlar aynısını bu film içnide yapıyor. popüler kültürü sevsem de zaten değerli olan şeyleri böyle tekrar pişirip insanların önüne bu şekilde hype yaparak koymaları aşırı komik. neyse ikisi de hep iyiydi hep iyi kalacaklar. *