ne yaptı ulan bu devlet size

ağızlarından tükrük ve kan saçan faşistler şöyle kenara dursun,
bu ülkede inşaat işçiliği yaparak vatan hainliği görevini part time üstlenen insanlar elleri kelepçeli yere yatırılıp, köpek gibi başında afkuran, kim bilir nereden sürüldü de hıncını bu insanlardan çıkaran amirin işkencesine maruz kalıyor da ülkenin dört bir yanını talan edip, yedi sülalesini halkın vergileri ile doyuran ama "hain" olmayan devlet erkanına hürmetler ediliyor..

ciddi manada mide bulandıran söylemi hayvanlığından taviz vermeden savuran "devlet aşkı" ile tutuşan sözde vatanperverler haklarında sözde başlatılmış soruşturma sonunda muhtemelen aklanacaktır..
lgbt birey olarak yaptıkları.
-öldürdü.
-copladı.
-gaz sıktı.
-intihara sürükledi.
-fuhuş yaptırdı.
-korkuyla yaşamayı dayattı.
-gözümüzü kör etti.
-katilimize iyi hal indirimi verdi.
-dalga geçti.
-anayasal haklarımızı gasp etti.
-okuldan attı.
-işimizden attı.
-hayatımızı dört duvara mahkum etti.
-katillerimizi korudu kolladı destek oldu.
-mecliste temsil hakkımızı aldı.
-..

daha binlerce şey sayabilirim.devlet bana bunları yaptı.seçemediğim bir şey yüzünden bunları yaptı ve yapıyor.
faşist devletin faşist askerleri, faşist polisleri. yıllardır yapılanla aynıdır aslında. insanları öyle yatırıp bağırır sonra der ki bu devlet ne yaptı size. tam o yaptığını yaptı. sokakta yaşayan hayvanlara verilen bir özeni bile vermezsen ülkenin insanlarına sonunda o insanlar isyan eder. gerçi bu ne ki. geçmişte neler yapılmadı ki. türküm dedirtene kadar işkenceler, dışkıların içinde yatırtmalar, dışkı yedirtmeler, kürt kadınlara askerler tarafından tecavüz, dayak, ölüm... ne yaptı bu devlet cümlesindeki devlet o kadar kötülük yaptı ki o insanlara..
kağıt diye bir film izlemiştim. filmde şu sözler geçiyordu...
bi sabah kalktığınızda zeytin yemenin yasaklandığını düşünün. nolur? hiç bir şey olmaz, zeytin yemeyiz dedi kadın. adam yanlış! dedi. o ülkede zeytin sevenler zeytin yemek için diretirler. yemesi yasak olduğu için işkence görürler. sonra nolur.. sonra bu insanlar dağa çıkar orda isyan ederler. zeytin dalı simgesinde kendileri için tanımladıkları bir bayrakları olur. ve bunu yasaklayan sistemden uzaklaşıp kendi sistemlerini oluşturmak isterler.
kürdistan bölgesi için de olan tam olarak budur. insanların etnik kökenleri yok sayılmaya çalışıldı, kürtçe konuşmak yasaklandı, kendi kültürlerinde yer alan kürtçe isimleri çocuklarına veremez oldular. her sabah kürt çocuklarına okullarda zorla ne mutlu türküm diyene dedirtti askeri düşünce. bu çocukların düşünceleri kabardı bu inat karşısında. şimdi o çocuklar nerede? o çocuklar şimdi dağda. bir isyandalar. kendi kültürünü yaşamak isteyen insanlara bu devlet çok kötülük etti maalesef.
kendi istediği gibi yaşayamayan insanlar şimdi hain oldu. hırsızlar, bu ülkenin parasını kendi menfaati için götüren iktidarlar, devletin toprağını kendi özel toprağı yapan askerler hain olmadı hiç. kendi konuşmak isteyen, kendi kültürünü yaşamak isteyen insanlara hain denildi.
türkün gücünü göreceksin diyor bi de bağıra bağıra. bazen hümanistliği bir kenara bırakıp bu insanların ölmesini istiyorum. hem de zamanında aynı düşünceyle işkence yapan atalarının uyguladığı işkencede olduğu gibi, acı çeke çeke ölmelerini isteyebiliyorum. hani insanlara bağırıyor ya hırsından. çektiği acı yüzünden bağıra bağıra ölmesini isteyebiliyorum.
devlet tarafından ezilmişliğinin farkında olmayan ve ayrıca insanlar birbirine ötekileştiren oteritenin farkında olmayıp oteritenin ekmeğine yağ sürerek öteki dediğine saldıran insan söylemidir. * * *