nihat hatipoğlu'na eşcinsellik sorusu

din ile uğraşanların sanırım birazcık da olsa göz ucuyla artık bir bilime bir bakmalılar.

ama yinede adam bi yerde halka biraz bilgi vermiş, ben bağırmıyorum, hakaret etmiyorum da, bizim halk bunu örnek mi alacak? puhaha.. özellikle "duyguların yüzünden günahkar olmazsın" lafı hoşuma gitti.

eşcinselliğin bir imtihan olduğundan emin değilim, niye yani, eşcinsellik daha zor bişey, ne kadar paran olsa da, ne kadar dostun olsa da eşcinsellik koyuyor arkadaş.

bide bütün eşcinselleri transseksüel sanıyorlar çıldırıyorum.

son notum: eşcinselleri hasta olarak görüyor. doktora, hocaya götürün diyor. ya bi.. , küfrettireceksiniz ille de...

yeni bir soru daha geldi. nasıl bir halden anlayış, destek, inanamazsınız!

ben çok olumlu nokta bulamadım, sen kadınsın, kadın sevemezsin demiş direkt. tedavi edilmen lazım, duygularını kafandan sil falan diyor.

uzmanlar açıklamasını düzeltmesi için hatipoğlu'na çağrıda bulunmuşlar.

https://asdi-lgbti.com/2018/05/25/uzmanl...
türk psikologlar derneği de bir açıklama yayınlamış,

“ilahiyat profesörü nihat hatipoğlu'nun özel bir kanalda yayınlanan bir programında bir dinleyici, tüm izleyicilerin arasında umut ve cesaretle cinsel kimliğiyle ilgili olarak kendini açmıştır. bunun üzerine nihat hatipoğlu, bilimsellikten tamamen uzak, insanın varoluşu üzerinde tehdit oluşturabilecek, bireyin bedensel ve ruhsal bütünlüğüne zarar verici bir yanıt vermiştir.”

“lgbt+ (lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel, interseks vb.) cinsel kimliklerinin bir hastalık veya bozukluk olmadığı tüm dünyada bilim ve tıp otoriteleri tarafından kabul edilmektedir. aksi yönde yapılan tüm açıklamalar kamuoyunu yanlış yönlendirmekte, kalıpyargıları beslemekte, homofobik ve transfobik nefret söylemlerini pekiştirmekte, hem doğrudan hem de dolaylı olarak bu bireylerin ruh sağlıklarına zarar vermekte; hatta hedef gösterme yoluyla yaşamlarına tehdit oluşturmaktadır.”

“türk psikologlar derneği olarak sorumluluklarımızdan biri de kamuoyunu doğru bilgilendirmek, bilimsellikten uzak, ayrımcı her tür tutum ve söylemin karşısında olmaktır. aksi görüşteki meslek çalışanlarını ve kamuoyuna yukarıdaki benzeri açıklamalarda bulunanları, bilimsel bakış açısını dikkate almaya ve milyonlarca bireyin özlük ve varoluş haklarına saygı göstermeye davet ediyoruz.”

https://asdi-lgbti.com/2018/06/06/turk-p...
niye böyle soruları hep şarlatanlara sorma hissiyatına girilir anlamış değilim. he gündem olsun diye dikkat çekmek amacıyla yapılıyorsa farklı bir şey yapılabilir bence. niye bu adama prim veriyorsunuz ki? saçmalayıp toplumun istediği cevabı vereceğine %100 emin olduğumuz birine soru sorma gafletine niye girersiniz. varsa bir sorun çık yardım kuruluşlarına git kardeşim. adamlar bas bas bağırıyorlar. biz yardım kuruluşuyuz. zihnen, bedenen, ve ruhen sana yardımcı olacağız diyorlar. e gidin işte oralara mal mal bu insanlara soru sormayın. sanki çok mantıklı bir cevap verecekmiş gibi. daha adam kendi dininin gereklerini yanlış anlatıyor millete üstüne bir de toplumsal olaylara parmak basıyor aklınca. şarlatan işte adı üstünde millet de mal olduğu için prim veriyorlar sonra vay efendim ayda 1 milyon kazanıyormuş. e kazanır tabi. sen saçmasapan soru sorup adama prim yaptırırsan o da cukkaları götürür.
tedavi için doktorlara yönlendirdiğine göre bu konuda uzmanlaşmış bayağı bi doktor tanıyor anlaşılan. o kadar kendinden emin konuşuyor çünkü.hatta kendi bile söylediği yalana inanmış gibi.alenen yalan söylemekte günah diye biliyorduk ama neyse.
toplumun geneline bakildiginda bu adamin, karsiindaki bireyi yuhalatmadigina sukretmek gerek efinim.
hala eşcinsellik bir imtihandır diyene sinir oluyorum. homofobik anne-baba’ya sahip olmanın da katkısıyla gerçekten çok zor bir kendini kabullenme dönemi geçirdim; eğer bu bir imtihansa diğerleri cennetti beleşe kazanıyorlar diye düşünürdüm, eğer hala inansaydım.