olası dünya ziyaretine gelen uzaylının eşcinsel olması

olası dünya ziyaretine gelen uzaylı muhtemelen medeniyetin en gelişmiş noktasına orayı sömürmek için gideceğinden, türkiye gibi ülkelere ziyaret amaçlı gelmeyecektir. o yüzden her türlü avucumuzu yalarız. bu durumda uzaylının eşcinsel olması bizi ilgilendirmez.
şimdiye kadar filmlerde gördüğümüz uzaylı tasarımları doğru çıkarsa o tipleriyle cinsiyete bile bakmadan ilk gördükleri insana aşık olma ihtimalleri çok yüksek.belki o yüzden o kadar çok uzaylılar kaçırdı haberleri çıkıyor.ilk gördükleri insanı alıp kaçıyorlar sanırım.
eşcinselliğini nasıl teyit ettiğimizin encinsel oluşundan daha ilginç olduğu durumdur.

uzaylıların insanlarla aynı fizyolojilere sahip olduğu sıkıcı durumu pas geçiyorum (erkek uzaylının pipisi var, aaa başka pipili uzaylıyla öpüşüyor, aman ne kadar ilginç, ne kadar bilim kurgu!)

bir kere daha ilk kez bir uzaylı gördüğümüzden (first contact) gender ve sex ayrımına girmeden oldukça barbarik bir biçimde fizyolojilerine bakıp en az iki farklı morfoloji bulmamız, bi de farklı beden tiplerinin çocuklarının olup ve aynı beden tiplerinin olmadığını gözlemlememiz lazım. bunun için de en az 4 uzaylı gerek (biyolojik cinsiyet x'ten bir tane,biyolojik cinsiyet y'den iki tane, bi de x'le y'nin yaptığı çocuk - ana nokta, eğer tek bir uzaylı ziyaret etseydi bunların hiçbirinden bahsedemezdik!)

buradan 3. bir biyolojik cinsiyetin olup olmadığını da bulamıyoruz, onun için tüm uzaylılara tek tek bakmak, ya da uzaylıca öğrenip sormak gerek, tabi onlarda cinsiyet kavramı oluşmuşsa size bir cevap verebilirler.

çocuk yapmak, seks de neymiş, bizler onları aşmış yüce bir türüz de diyip transhümanist - hayır - transalienist bir yaklaşımla da gelebilirler.

cinsiyet çalışmaları hakkında pek bir bilgim yok ama bir cinsiyet çalışmalarına giriş dersi için fena bir örnek değil diye düşünüyorum.