otobüste kedi taşıma işkencesi

evet tam bir işkence hatta otobüste kedi taşıyamama daha yolculuğa çıkmadan stres aldı mahvetti beni. hangi firmayla konuşsam kedimi anca bagajda taşıyabileceğimi o da uyutulması şartı ile. hayır ben onu bunu geçtim neden bagaj? yok efendim yolcuların alerjisi olabilirmiş. ulan bu cahiller alerji kelimesini yazmayı bilmiyor hangisi gidip ige testi yaptırdı da kediye alerjisini biliyor? kedi miyavlarmış otobüste ağlayan gerizekalı bebekler sürekli konuşan çiftler, saçmalayan çocuklara kimse bir şey demiyor ama! bok kafalı bu türk insanı. avrupada taşıyabiliyoruz sonra neden batı sevdalısı bu ülke. al bu yüzden. dingiller.
kediyi bırak, bütün hayvanlar için taşıma işi, sorun olmaması gerekmektedir diye düşünüyorum.
sanırsam nerden ne bulsam da eleştirsem kısmında yazmışsın. bu işkenceleri düşünen biri herhalde otobüste köpek taşınmasın demez. benim kedim olduğu için kedi üzerinden yaşadığım psikolojiyi anlattım. yoksa her hayvan taşınabilmeli (uygun şartlarda, otobüse at sokacak değiliz nihayetinde)
bagaj gayet rahat bir seçim şehirlerarası otobüslerde, izin verilmiyor diğer türlü ne yazık ki. veteriner bu tür durumlar için bir ilaç veriyor mamaya katılan ve mışıl mışıl uyuyorlar yol boyunca doza göre. tek problem bagajda sıcaklık ne durumda olur bu havalarda emin değilim. ayrıca blablacar'da çoğu sürücü evcil hayvan kabul ediyor. göz atılmasında fayda var.