overwatch'ın lgbti karakterlere yer verecek olması

blizzard'ın overwatch adlı fps oyununa yeni hikayelerle birlikte karakterlerin lgbti yönünün ortaya çıkarılacağını açıklandı. eklenecek hikayelerle birlikte oyunun hikayesine sadece romantik bazda değil ailevi ilişkiler babında da yeni içerikler katacağı söyleniyor

tabi ki eklenecek olan hikayelerle birlikte yerelde bulunan karakterlerin hikayesinin gün yüzüne çıkartılması ile birlikte yeni lgbti karakterlerin de geleceğini varsayabiliriz

overwatch'ın başyazarı micheal chu: "her kesimden çeşitli karakterlere sahip olmak bizim için çok önemli ve daha önceden sorulmuş bu soruyu göz ardı etmediğimizi hatta ve hatta yakınlarda eklenecek olan içerikle beraber karakterlerin hikayelerini bu yönlemde geliştireceğimizi söyleyebilirim lgbti hikayeler blizzard için çok önemli bir yere sahip" dedi.

kaynak: newnownext

http://www.diken.com.tr/acim-ac-diye-bag...
param olsaydı blizzard'a "shut up and take my money!" diye bağırmama sebep olacak durumdu. fakat kendisi paramı zaten bitirdiği için verecek başka bir şeyim kalmadı. neyse kredi kartlarını sıfırlar sıfırlamaz yeni borçlar yapacağım senin için blizzard. feda olsun ulan!
son çıkan çizgi romanında tracer bacımızın kızıl* bir hatunla yiyişmesi sonucu resmi olarak gerçekleşmiş olan hadise. oyun yapımcıları tracer'ın lezbiyen olduğunu önceden söylemişlerdi ama yine de görmek güzel oldu tabi.

meraklısı için: http://comic.playoverwatch.com/en-us/tra...

edit: reinhardt beni yerden yere vursun ooooğğğğh diyen kaç kişiyiz?