peyk

muazzam bir müzik grubu. yeni keşfetmem sebebiyle parçalarını ilk kez dinliyorum, lakin aslında eski bir grupmuş. 2 albümleri var. ilk durağım piç adlı parçaları oldu. keyifliler.

web sitesi ve iletişim adresleri;

http://www.peykweb.com/index.htm

https://www.facebook.com/peykband

https://twitter.com/peykonline
yerli müzik adına ileriye doğru ümitle bakmamıza neden olan leziz gruptur.
bu grup bir başka arkadaş! kesinlikle türkiye standartları üstünde müzik yapıyorlar, kemik dinleyicisi azınlık da olsa yine de var. umarım kaybolmazlar her daim yeni şarkılarını dinleyebiliriz.
eski dilde* uydu demektir peyk.

örnek kullanım: suni peyk=yapay uydu
13 nisan'da yayınlanan homojen dergi 4. sayıda uğur ateşli'ye vermiş oldukları röportajları da yayınlanmıştır.

http://homojen.ayisozluk.com/roportaj-peyk/
hemen hemen her şarkısını dinlerken ayrı bir keyif alıyorum. bu benim o anki mental durumuma bağlı tabi ki de ancak benim kişiliğime cuk diye oturan bir gruptur kendileri.

az önce * teslim olma albümünün yürüyor sokak şarkısını açtım. şarkının devamında aynı albümün son şarkısı olan ölümsüzler çalmaya başladı ve introdan hemen sonra resmen beni içine aldı ve o muhteşem haz anını ve ardından gelen şaşkınlığı bana yaşattı.

bakın bu adamların her şarkısı her zaman aynı duyguları bana yaşatmıyor, hatta aynı şarkı bile belki bir daha aynı duyguları yaşatmayacak lakin bu adamlar bir şey var ve bu beni bazı hallerde gerçekten de '' ulan iyi ki varsın peyk'' dedirtiyor.
(bkz: ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar)