pkk ya terörist diyebilen kürt

aklı başında objektif kürttür . bravodur .
ne mutlu o kürt'e. terörist destekçisi olmayan kürt'tür.
ben kayıtlarda bile gösterilmeyen jitem'in varlığını kabul edip, yaptıkları haksız birçok işlem için özür dileyebiliyorsam, bir kürt kardeşiminde pkk'ya terörist demesini beklerim ki öldürülen onca siviller için tepkisini ortaya koyabilsin ben gibi; bingöl solhan'da olanları,elazığ'da silahsız 33 askeri öldürenleri,midyat'ta 26 kişinin ölümünün sorumlulularını tanıyabilsin... birbirimizi kırmayalım ki yaşayabilelim, "hepimiz" hep birlikte...

bu arada kültürünü,ne için dağa kaçtığını, hangi amaçla savaştığına bile ad koyamayan çokça insan var, neyin savunmasıdır bu anlamak güç...

ivet canım zaten pkk sadece halk, ivet hans baumann çok sever kürt kardeşlerimi, ivet ingilizler çok bayıldığından ajan gönderirler doğuya..
sayıları hayli fazla olan kürtlerdir.köprü uçurup hastaneye gidemeyip ölen insanlar,bağış adı altında haraca bağlanan zenginler,çocuk vergisi adı altında zorla alı konulan çocuklar,yas ve protesto bahanesi ile kapatılan kepenkler,öz yönetim adı altında kurulan mahkemelerde sırf ailesinden biri dağda yok diye haksız bulunup ceza kesilenler,örgütten ayrılmak isteyip infaz edilenler,dağda olan yakınlarına bilgi vermemeleri gibi nedenlerle.sen terörist dersin öbürü halk savunma birliği gerillası der.kelimelerin manası yok.bazılarıda devlete işgalci,katil,tecavüzcü der.insanlar düşmanını her şekilde tanımlayabilirler.devlet faili meçhullerde adam öldüren, diyarbekir zindanlarında bok yediren,genç kızları sorgudan sonra tecavüz edip öldüren,dilini yasaklayan,atalarını dere kenarında toplayıp tarayan birisidir bazılarının gözünde de. ama ortak nokta hepsinde ölümdür. ister devlet ister pkk olsun ölümle eşittir kafalarda. ölen askerlerin yakınları için de artık pkk ve onun nezdinde tüm kürtler katildir.ölen pkklilerin yakınları için devlet yine katildir.
her bokta olduğumuz gibi bu konudada asla empati yapmayız.takım tutar gibi koruruz inandıklarımızı.haksız olsa dahi anamızı,kardeşimizi,partimizi,arkadaşımızı savunuruz inatla.değişmeyiz değişmeye çalışmayız çünkü.biz savunurken yine biz ölürüz savunduklarımızın yoluna.ölenler zaten hep şehittir.asker ölür şehitler ölmez denir pkkli ölür şehid namırın denir.ama askerde pkklide ölür.bu dünyadan daha yaşama doymadan giderler.kalanlar vicdan mastürbasyonu yapıp hayatına devam ederler.aslında kimsenin de umrunda değildir.sorsan 2007'de ölen askerin adını bilmez,sorsan bu saldırıda ölen pkklinin kod adını bilmez.ama yinede utanmaz daha savunmaya devam eder onları öldürenleri.nasıl olsa klavye başında facede tvitır da profilini siyah yapıp göstermiştir üzüntüsünü.işin aslı öyle değil canlar.işin aslı ölüm bok gibi bir şey geride kalanlara.bir ömür insan bununla yaşar.30 senedir şehit-bayrak-vatan-allah-cennet-millet-gerilla-şehid-tekoşin-azadi-serok-kürdistan-direniş-heval-önderlik muhabbetleri.30 senedir iki halkın çocukları ölüyor.sonucunda ne kürdistan kuruldu nede kürt sorunu çözüldü.şimdi çıkıp birileri anadil kazanımı,kürt halkının tanınması falan fıtık diyecek geçsin o işi.30 senedir bir bok kazanmadı kürt halkı kaybettiği ise çok fazla.türkler içinde durum aynı ne kardeşlik inşa edildi nede beraber yaşama şansı yakalandı bu kafayla giderlerse daha çok ölmeye devam edecekler.ya oturun konuşun yada ayrılın sonsuza kadar.artık kimse ölmesin toprak parçaları ve bezler için. toprak insandan daha değerli değil.
ağzı dili olan herhangi bir kürttür. zira söylemekte problem yok, önemli olan ne düşündüğünüz.

pkk teröristtir değildir tartışmasına hiç girmeyeceğim ama yasal olarak ve aynı derecede filistinli, uygur, çeçen direnişçilerin de terörist olduğunu düşünüyorsanız pkknın da terörist olduğunu düşünmeniz normaldir. haa, onlar özgürlük savaşçısı pkk terörist diyorsanız niyetiniz üzün yemek değil bağcıyı dövmektir.