popmundo

online role play oyunudur. kendinize bir karakter yaratıp müzik sektöründe ilerlemeye dayalı bir oyundur. müzik yapmak yerine kendinizi geliştirip yüksek maaşlı bir işte de çalışabilirsiniz ama asıl eğlence ve olaylar müzik sektöründedir. şarkılar yazıp, albümler çıkarıp, turnelere çıkabilirsiniz. oldukça eğlenceli ve bağımlılık yaratabilecek bir oyundur. "o kadar emek verdim, bırakırsam yazık olur" dedirtebilir, dikkat.
16 ağustos 2008'de başladığım, r&b sıralamasında 1.liğe kadar yükseldiğim, sonra öss'ye hazırlanırken yoğunluk sebebiyle karakterimin öldüğü güzel online roleplay oyunudur.

2.0 ile sıçmış batırmıştır.
türkçe forumunda lgbt aşk başlığı* bulunan ve burada kadınsı pasif arayan elemanların olduğu oyun. lezbiyen hatun arıyorum diyen erkekleri de unutmamak gerek.
(bkz: sen çok yanlış gelmişsin kardeş)
oldukça güzel ve eğlenceli bir oyundur. tüm günününüz oyunda geçirmenize gerek yoktur çünkü günlük alınabilecek güncellemeler bellidir, sadece ne saatler alınacağı belli değildir. bu durumda da gün içinde oyuna birkaç defa bakmak yeterlidir. çok vaktinizi çalmaz. güncellemeler haricinde konser, kayıt, prova, seyahat saatleri hep belli olduğundan hangi gün ne saat ne yapacağınızı bilebilirsiniz.

versiyon 1 beni çok çekmediği için uzun süren bir oyun maceram olamadı kendisiyle ama versiyon 2 (yeni versiyon) cidden güzel oldu ve 193 gündür bıkmadan usanmadan oynuyorum. ayrıca, 1. versiyona alışanlar 2. versiyonu pek sevmemektedirler, fakat versiyon 2'de oldukça fazla gelişme mevcuttur ve 2013'ün başlarında versiyon 1 tamamen kapatılarak oyun tamamen versiyon 2'den devam edecektir.

oynamak isteyenler; http://www.popmundo.com
1.0'a alışınca 2.0'ı sevmek cidden zor oldu.

(bkz: fen liseli klasiği zorsa yaparız imkansızsa zaman alır )

ama oyun öyle bağımlılık yaratıyor ki kaç karakter oynadım sayısını hatırlamıyorum.bi ara 5 oyuncum falan vardı grubum ilk 50ye girmişti hey gidi.