rte nin troll olma ihtimali

yüzde 99 dur. türkiyenin en anti batı siyasi geleneğinden gelmesine rağmen, önce ab ile bütünleşme konusunda çaba sarfetti, sonra ab nin demokrasi standartları bir boy büyük gelince atlantiğin öte yakasına kulaç atıp bop eşbaşkanlığına terfi etti. adalet ve kalkınma dedi, ancak adalet için gerekli vicdan ne kendisinde ne de parti kadrolarında bulunmadığından, adaleti bir kenara birakıp kalkınma işine ağırlık verdi. neyse ki bu is için gerekli cüzdan petrol şeyhlerinden tedarik edildi. kendi cüzdanı ise zaten gemilerim, gemiciklerim filminin sponsorluğuna amade edilmişti. roman açılımı dedi, romanları sulukuleden sürgün edip, mülklerini yandaşlara peşkeş çekti. alevi açılımı dedi, sonra alevilerin cemevlerinin aslında ucube olduğuna hükmetti. kürt açılımı dedi, 6000 kürdü içeriye attırdı. açılıp saçılan sadece daha çok çatışma, daha çok ölüm oldu.. onun döneminde sadece ekonomik büyüme
oranları değil, hapisteki çocuk, üniversite öğrencisi, gazeteci, milletvekili ve belediye başkanı sayısında da patlama yaşandı. bugün ak dediğine ertesi gün kara dedi. komşularla sıfır sorun dedi, sorunsuz olduğumuz komsu sayısı sıfıra düştü.... şimdi söyleyin bakalım bu siyasi trollük değilde nedir?
hatta konuştuğum bazı paşalar, bu oran %99 değil %99,5 dediler.
troll'un bile bir saygınlığının olduğunu düşününce; benzetildiği, yakıştırıldığı şahsiyetten ötürü kendisine müthiş ihanet etmiş oluruz, ederiz hatta.
troll olduğunu sanmıyorum. olsa, en azından kanı yeşil olanlardan, severdim kendisini.

ama seslendiği insanların pek akıllı olmadığını, olan akıllarını da nerelerde kullandığını biliyor. bunu kullanmayı da iyi biliyor.

görmezden gelinmeye kesinlikle dayanamıyor.

ne yazık ki, diğer troller gibi görmezden gelinince ortadan kaybolmuyor.