şahika yüksel

istanbul üniversitesi psikiyatri anabilim dalı öğretim üyesi'ymiş. kaosgl org adresinde röportajını görene kadar tanımıyordum. röporajında "kadınlara, çocuklara, yaşlılara, engellilere, askerlere, öğrencilere, eşcinsellere, transseksüellere, kürtlere, gayrimüslimlere olan şiddet, kötü muamele, işkence, ayrımcılık aynı ortamlarda gelişir, beslenir ve meşrulaşır. yoksulluk, onu besleyen neoliberal politikalar, cinsiyetçiliği besleyen erkek egemen anlayış, heteroseksizm bunları besler, kışkırtır. şiddeti kabule alışmayalım." diyen bu değerli insannı daha önce tanımamış olduğuma üzüldüm... zarardan dönmek için okuyunuz: http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=13009...
translarla ilgili kısmen sorunlu görüşleri de vardır. cetad ın üyelerindendir. lgbt örgütleriyle teması vardır. tv de çeşitli programlarda lgbt ler ile ilgili demeçleri olmuştur.
gülben ergen 'in sabah programında eşcinselliği anlatmıştır.


türkiye'de lgbt sorunlarıyla ilgili, bu işler trendy olmadan çok önceden çalışmalarıyla tanınmış, türkiye'de lgbt sağlık sorunları ile ilgili olan belki de en üst seviyedeki hekim. lafını da esirgemeyen, televizyon programlarına da çıkıp konuşan harika bir kadın.