selanın her akşam okunmaya başlanması

kaç akşamdır dikkatimi çeken hadise. dün ve bu akşam da ayrıca dualar edilmeye ve hoparlörden ses baya yüksek çıkmaya başladı. ne bileyim bana iyi gelmiyor şahsen. kaygımı arttırıyor. müslüman arkadaşlar, olayı yanlış taraflara çekmeyin rica ediyorum. sela genelde ya biri öldüğü zaman ya da cuma namazı için okunuruyor ya. her akşam her akşam valla insanların sinirleri bozulur. benden söylemesi. allah her yerde duyan, ve kalplerin özünü biliyorsa eminim duaları ve selaları içinizden okuduğunuzda da duyuyordur.
zaten içim sıkılmış.
koronavirüs'ü selalarla yeneceğiz inş. ss.
hoparlör sesinin yükseldiğini fark etmemek mümkün değil. en azından çevremdeki camilerde de durum aynı.
herkesin duyabileceği ancak kimsenin ses yüksekliğinden de rahatsız olmayacağı bir sevide tutulması lazım.
komplo teorisi kısmında; bildiğiniz gibi virüs nedeniyle hayatını kaybeden insanların lokasyonları açıklanmıyor, eğer tüm camilerde okunuyorsa -dikkat edin, size çokta uzak değil, uyarısı taşıyor olabilir.
ancak her halükarda, okunan selanın koronavirüsü yenmek için değil de, koronavirüse yenilenler için okutulduğunu düşünüyorum.
dolari dusurmek icin salavat zinciri baslatmislardi bu ne ki?
acaba öldük de haberimiz mi yok?
.....
herkes aynı maneviyatı paylaşmak zorunda değil, camiden sela okunması yerine bilimsel önlemler alınıp diyesim var ama bi gülme geliyor içimden
selanin üstüne dua da ediliyor. açikçası bana hiç samimi gelmiyor. cocuklara ve kadinlara şiddet , taciz tecavuzun yasatildigi ve cezasız birakilmanin yaninda azicik ceza alanlarin da ilk firsatta saliverildigi , hirsizligin alasinin tepemizdekilerce yapildigi ve bu hirsizligi yapanlarin halkin buyuk bir kismi tarafindan aklanildigi bir ulkede neyin kafasidir bu anlamak imkansiz.
her seyleri yalan ve goz boyama