sevgili bulunca karakteri değişen insan modeli

hayatına yeni giren birisi için tüm çevresindekileri (ailesi, arkadaşları vs.) satan insan modelidir. aşk..tamam zor bulunur, elde tutması da bir o kadar zordur* . ama kimileri; o içleri sözde aşk dolu bulutların üzerinden yeryüzüne hiç inmeyeceklerini sanırlar, yanılırlar. kendisi için herhangi bir fedakarlık yapmış veya yapabilecek insanları görmezden gelir ve umursamazlar. ki bu davranışı sergileyen canlıların, ilişkileri de pek uzun sürmez.
aşk bitince kuyruklarını kıstırıp tekrar arkadaşlarına dönerler.bide haklıymışsın gözümü bu kadar karartmamalıydım derler.binbir yalakalık binbir şirinlik gösterirler ta ki yeni birini bulana kadar.
(bkz: kevbear)

valla ben kendisini tanıdım tanıyalı sevgilisi vardır ama olmadığı zamanlara göre karakteri değişmiştir her halde.
karakterinden ziyade günlük yaşam pratikleri değişen insandır. nihayetinde daha önce o hayat sahasında oynamayan yeni ve etkili bi oyuncu sahaya çıkmıştır ve dikkat onun üzerindedir. gerçi bu durum yoktan sevda var etmekle çok ilintilidir. eğer kendi sosyal çevrenizden biriyle birlikte olmaya başlarsanız bu tür bir karakter değişimine uğradığınızı söyleyen pek olmaz.