seviyesiz ilişki

ölçütü neye göre belirlenir bilmem ama bana göre 3 turu vardır:
1) parnerlerden biri iliskinin bokunu cikartiyordur ve bunu bilinçsizce yapiyordur
2) partnerlerin ikiside iliskinin bokunu cikartiyordur ve bunu bilinclice yapiyorlardir ki ikiside deli
3) iliskinin bir sekilde boku çıkmıştır çünkü doga bu iliskiye karşıdır, ama bizim ikili inat eder ve durumu sivarlar...
bunlar benim tespitlerim
yerçekimsiz ortamda kurulan ilişki biçimi
para veya menfaat karşılığı ilişki
ilişkiyi alabildiğine gözler önünde ve fütursuzca yaşamaktan kaynaklanacağı gibi açık ilişkide bir etkendir. mahremiyatın eksik olmasının getireceği sonuçlardandır. *
uzak dursun böylesi. yani fuck buddy tarzı bir ilişki varsa bile bir seviye olmalıdır. herkes sevgili, aşık olmak zorunda değil ya. önemli olan kişiler nasıl mutluysa onu yaşamasıdır. ama seviye çok önemlidir.
kimin eli kimin götünde olduğu bilinmeyen ilişki türü. daha çok seviyesiz insanların kendileri gibi bi ürün ortaya koymasının kaçınılmazlığıyla son bulan bir ilişki türüdür.
tanrı esirgesindir.
ilk geceden eve atıp sevişmek
sonra bi hafta aramamak
sonra ansızın bi gün aramak
yine o gece sevişmek.
artık öpüşmeden sevişmek gibi
orospuya bağlayan, biz şimdi senle neyiz dedirten ılişkivari bişeydir
seviye ne amına koyim yaa? kimin seviyesi, neyin seviyesi? uluslararası ilişki olimpiyat komitesi diye bir kurum ve bu kurumun koyduğu seviyeler mi var? yüksek atlama mı bu? kaç metredir o seviye? sırıkla atlanılanı daha mı bir makbuldür?

seviyesiz yaşayın ama dibine kadar yaşayın, acı çekmekten korkmayın... seviyeli yaşayın diyenlerin yaptığı, götümüze ahlakçılık kazığı çakmaktan başka bir şey değildir. sikip atın bu burjuva düzeninin bütün seviyelerini.. onların seviye diye yutturdukları şey, bizim ayak bileklerimizi bile geçmeyecek bir sığlıktır ancak.

yıl olmuş 2012, hala vatandaşının yatak odasından çıkmayan devletin mi, kadını dövün, eşcinseli öldürün diyen dinin mi, miras mülkün temelidir, çılgınca üreyelim diyen ailenin seviyesi mi?
bize nasıl yaşamamız gerektigini söyleyen bu kokuşmuş düzenin, bu çürümüş toplumun seviyesi mi?
yoksa seksist toplumsal düzenin refleksleriyle tartistigimiz aktiflik, pasiflik üzerinden seviyeler mi belirleyecegiz kendimize? adina anketler açtığımiz penis boylarımız mi belirleyecek ilişkilerimizin seviyesini...?
elitligimiz, maaş bordromuz, evimiz, arabamiz, oturdugumuz semt olabilir mi bu seviyenin ölçü birimi?
sahi siz seviyenizi kaç santimetrelik alirsiniz?
ya bi siktirip gidin lütfen....
herkesin seviyesi kendi boyu kadardır. boyunuzdan büyük laf konusmayin...

ve dağılın şimdi sessizce... millet uyuyor...

iki türlüdür: birincisinde taraflar birbirinden çok kopuktur, her fırsatta ikisi de birbirini aldatır, her önüne gelene yazar, güya birliktedirler ama iki tarafta daha iyisini bulsa topukları kıçına vura vura kaçacak gibidir. ikincisinde ise ilişkide şiddetli geçimsizlik, birbirlerine tekme tokat dalma, telefon email ne varsa karıştırma, kıskançlıktan gözünün hiçbirşey görmemesi gibi belirtiler baş gösterir ki bunu bazıları tutku bazıları ise hastalık olarak adlandırır.
her iki tür ilişki de sona yakındır. birincisi bittimi biter, ikincisinin bitmesi yıllar alabilir..
aranın uzun süredir bozuk olduğu ve ayrılık sinyallerinin yoğunlaştığı sevgilinin, masanın karşısında telefonuyla uğraşırken gelen malum mesaj sesi*. "oha ebenin amı artık, ne halt ettiğini sanıyosun" çıkışından sonra "özür dilerim, sesini açık unutmuşum." beyanı sanıyorum ilişkinin ne kadar seviyesizleştiğini göstermektedir.