seyahat

seyahat ya da yolculuk, kişi ya da nesnelerin (uçak, bot, tren, vb.) uzak yerler arasında gerçekleştirdiği devinimdir. *
aşk ile seyahat edene, denilir seyyah.
tüm seyyahların bilinen iki piri var: evliya çelebi ve marco polo.
momondo türkiye tarafından bi kampanya başlatılmış. 31 temmuz 2018 son başvuru. her ay 25 kişi olmak üzere toplamda 75 kişinin 10 yıllık pasaport masraflarına sponsor oluyorlar. her ay da 1 kişiye 1500 avro para verecekler ki istedikleri ülkeye gidebilsinler. aslında verdikleri para çok da değil, yani istediğin her yere gidemezsin rahat rahat ama vizesiz ülkeler için yine de iş görebilir (tabii japonya falan düşünmüyorsanız). idare edebilene güzel para.

amaç kişilerin keşfetmesinin önündeki en büyük engel olan seyahat etme özgürlüğünün bazı masraf kalemleri yüzünden engellenmesinin önünü açabilmek. kampanya şimdilik sadece 3 ay sürecek.

detay şöyle:
https://www.momondo.com.tr/content/pass...

momondo nedir arkadaş diyene de şöyle anlatayım: skyscanner’ın bir benzeri. hatta ben her iki siteden de aratma yaparım çünkü bazen biri diğerinden farklı seçenekler sunabiliyor. skyscanner neydi yahu diyenlere de şöyle anlatayım, şu sinir bozucu reklamı olan trivago’nun uçak için olanı.