sigaranın faydaları

öldürüyor ama faydaları da yok değil meretin örneeen:
-uyarıcıdır konsantrasyonu artırır dikkati toplar.
-burun kanamalarını durdurur.
-bağırsakları çalıştırır.
-en güzeli ise orgazmdan sonra keyfin kralını yaşatır.
kıçla gülmeye sebebiyet veren başlık.insanları hele hele gençleri zarar veren bağımlılıklara yöneltmeye gerek yoktur.evet vakti zamanında günde yarım paket sigara içen bir insan olarak derim ki, şu an uzun süredir içmiyorum ve sigarasız bir hayat sigaralı bir hayata göre çok çok daha güzel.

hiçkimse sigaraya başlamasın...

yeniden söylüyorum:sigarasız bir hayat çok çok daha güzel,kaliteli...hiçbir şeyi düşünmüyorsanız, sikinizi düşünün...

not: duman avcılığı diye bi meslek var mı la,hemen başvurucam...

ateşin olsa bile bazen birilerinden ateş istemene bahane olur içindeki ateşi söndürmesi için. *
faydası yok, sadece teselli ikramiyeleri var diyelim, çok güzel örnekleri verilmiş benden önce, sigara kişinin mahkumiyeti bir kere. beynin ödül mekanizmasını sürekli bombardıman altına alan bir silah. yakın zamanda sigara bırakmayı denemiş ve başaramamış biri olarak şunu diyeyim, sigarayı bıraktığınızda beyniniz size almaya alıştığınız bir ödülden mahrum kaldığınız fikrini pompalıyor ve depresifleşiyorsunuz. çok ciddi fiziksel ve ruhsal temelleri olan ve maalesef içmeyenin asla anlayamayacağı bir bağlılık ve -sanal da olsa- bir mutluluk kaynağı bu yüzden.

içmeyenleri anlıyorum, zira içmediğim 20 gün içinde bile bana da kokusu iğrenç geldi, ama içenler bu mereti cidden mecbur kalmadan kolay kolay bırakamıyor. bu da bir "alternatif yaşam biçimi" aslında. daha sağlıksız ve daha kısa olanından. benim şu an bir sevgilim olsaydı ve de içmiş halimle içmemiş halimi arka arkaya görseydi bana "başla şu sigaraya, sen sen olmaktan çıkıyorsun" derdi, eminim.
- bir tür sosyal aktivitedir, otobüs beklerken, manzara izlerken keyif verir.
- bağırsakları çalıştırır.
- sinir stres bırakmaz.
- orgazm sonrası orgazmı ikiye katlar.
sigara sosyalleşmek için birebirdir. örneğin sigara içmeseydim gittiğim kursta adını bile bilmeyeceğim kişiyle sürekli balkonda sigara tüttürdüğümüz için zamanla çok yakın olduk. ve buna benzer örnekler çok fazladır eminim. he bi de parmakta bıraktığı kokuya bayılıyorum. son olarak tabi ki sigara sağlığa zararlıdır bırakacağım. umarım.