silopi'de atılan top mermisi sonucu 11 yaşındaki çocuğun hayatını kaybetmesi

bugüne de nefret kusmama neden olan haber . bu çocuğun arkadaşları tüm bu yaşadıkları için, birlikte oynadıkları, okula gittikleri, hayal kurdukları arkadaşlarını ellerinden aldıkları için devletten nefret edecek, intikam almak isteyecek ve devlet onlara terör diyecek. bu topraklar bu devletten daha büyük terör görmedi. kimin toprağından kimi temizliyorsunuz ya, değer mi bir çocuğu o toprağın altına gömmeye hırsınız. keşke tüm çocukların yerine ben ölsem, artık ellerinizi çocuklardan çekseniz.. benim acıdan nefesim kesiliyor, siz nasıl uyuyabiliyorsunuz ?

http://haber.sol.org.tr/turkiye/silopide...
acıdır.

sorumlusu her kimse yargı önüne çıkmalı ve cezasını çekmelidir. öyle yalandan değil, ciddi bir ceza almalıdır. devlet teröristle mücadele ederken terörist gibi davranamaz.

bugün değil, dün de bu olayların asıl sorumlusu; ihanet içinde olan, bölgeyi kan ve ateşe boğan teröre destek olanlar, arka çıkanlardır.

hiçbir şey masum bir canın yitmesini meşrulaştırmaz. ve hiçbirşey sadece bir olaydan ibaret de değildir. eline silah alıp dağa çıkmak, asker/polis/öğretmen öldürmek, yol kesmek, adam kaçırmak, hendek kazmak, yol kesip kimlik kontrolü yapmak oyun değildir. üç beş kıçıkırık çapulcuya -değil toprak- pabuç bırakılmaz.

herkesin, yol yakınken aklını başına alması dileğiyle... aha yugoslavya, aha suriye...
hayalinde kürdistan diye bir yer görenlerin ve pekekeyi cici cicek cocuklar olarak görüp, devlete terörist diyenlerin de kanında eli olan zavallı çocuktur.

hendek kazan kim?

dağa çıkan kim?

öğretmen kaçıran, öldüren kim?

okul yakan kim?

nah kurarsınız da, hadi kurdunuz, o devlette bu eylemler suç olmayacak mı?

"sanırsam" onbinlerce kişi öldürülmüş! ermeni-yahudi taşeronluğuna ve ahmaklığa daha ne kadar devam edecek birileri?

*ermeni-yahudi lafından faşo anlam çıkaranın da aklına tüküreyim!
çalıyorum kapınızı, teyze amca bir imza ver, çocuklar öldürülmesin, şeker de yiyebilsinler...
artık toplumun büyük kesimine kanıksattırdılar maalesef.en kötüsü de bu çünkü son olmayacağını gösterir.halkta genel olarak hakim olan durum,

(bkz: duyarsızlaşma )