sisi

seyhan soylu
bülent ersoy'un menajeri, hermafrodit ya da diğer adıyla interseksüel ünlü kişilik. spekülatif bir kişiliğe sahip olmasına karşın iletişime çok açık biridir. twitter hesabından erol köse'ye vs. çok giydiriyordu bir ara.
konuklari ve kendisi ne ictilerse ondan istedigim kopmus bir programin sunucu, guluyorum ama neye guldugumu bir bilsem :)
opmus
modern firavun.suudi ve amerikan kopegi.
1) hakkında, sisi'nin* ağzından, ümit oğuztan'ın yazdığı "kraliçe sisi" adlı bir kitap bulunan kişi.

--- spoiler ---alıntıdır---
kraliçe sisi (yaprak yayınları-1991) (yasaklı)

ümit oğuztan'ın müstehcen olduğu gerekçe gösterilerek mahkeme kararıyla yakılarak imha edilen belgesel romanı. bir zamanın travestiler kraliçesi sisi ile onun hizmetlerini kullanan ünlülerin adının yer alması nedeni ile popüler olmuştur.

"siz okurlarım için, araştırdım..inceledim..anlattırdım..yazdım. masa başında (düşlerin kurgularıyla) yazılmamış olmasına karşın bu bir (romandir) kahramanlarının içimizden birilerinin olduğu.. kraliçe sisi hariç lütfen hiç kimse üzerine alımasın.. üzülürüm.." diye, romanına giriş yapan yazar oğuztan; elit tabakanın tüm kirli çamaşırlarını ortaya serdiği bu belgesel romanıyla edebiyatımıza, aykırı elitlerin yaşamını kazandırmıştır. yakılarak imha edilmesinin gerçek nedeni romanın içeriğinde gizlidir.
--- spoiler ---

2) bir avusturya-macaristan imparatorluğu imparatoriçesi'nin lakabı. hakkında çok sayıda film yapılmıştır.

--- spoiler ---alıntıdır---
kraliçe sisi (sissi) asıl adı elisabeth bavaria (elisabeth bavyera) olan tarih sayfalarında sisi olarak bilinen avrupa’nın en güzel kadınlarından biri olan avusturya-macaristan imparatoriçesidir.bazen hayatı asi, dikbaşlı oluşu, halka yakınlıgı ve mutsuzlugu yüzünden prenses diana ile benzetilir .
--- spoiler ---

3) mısır cumhurbaşkanı. abdülfettah el-sisi'nin soyadı.

--- spoiler ---alıntıdır---
mareşal abdülfettah said hüseyin halil el-sisi daha yaygın bilinen adıyla general sisi d. 19 kasım 1954), mısır cumhurbaşkanı. 12 ağustos 2012'de mısır silahlı kuvvetleri'nin genelkurmay başkanı olup; 27 ocak 2014'te mareşalliğe yükseltilmiştir. 26 mart 2014'te mısır silahlı kuvvetleri yüksek konseyi'nin başkanlık ve mısır savunma bakanlığı görevlerinden istifa ederek cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladı. 26 mart 2014 tarihinde ordudan istifa etti. 26, 27 ve 28 mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleşen ve katılımın %40 olduğu seçimlerde %97 oy alarak cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazandı.
--- spoiler ---

4) sis'in i hali. örnek: "buralarda sis çok olur; hele bir gece sisi vardır ki, gün ışıyana kadar gitmez!"