skam

skins çakması gibi dursa da hani baya baya skins bu olm denilse de skinsden farklı olarak bu dizi daha gerçekçi,hemen hemen tüm ergenlik çağındaki çocukların yaşadıkları,kıskançlıkları anlatılıyor playlistleri de mükemmel,en azından bi şans verin
norveç'te yaşayan liseli gençlerin yaşamlarını konu edinen dizi. ergen dizisi olduğunu düşünmüyorum. karakterler yaşlarına göre çok olgun ve birçok konuda yetişkinlere ders verebilecek kapasitede olduklarını düşünüyorum. çok erken bitti sadece. açıkçası vilde'ye ait bir sezon izlemek isterdim.
şu günlerde 2.sezonu yayınlanmakta olan italyan versiyonu olan skam italia var. diğer versiyonlarını izlemedim ama italyan versiyonu fena değil. izleyecekler için gay bölümü 2.sezonda başlıyor.
1. ve 2. sezonu bana göre aşırı sıkıcı olan dizi. 2. sezonu o kadar sıkıcıydı ki neredeyse tüm sezonu x2 hızda izledim. 3. sezon tabi ki isak ve even yüzünden favorimdi. 4. sezonun pek bir olayı yoktu ama dizinin asıl vermek istediği mesajın bu sezonda olduğunu düşünüyorum.
ilk üç sezonunu izledim ama dördüncü sezonunu izlemedim şahsen. fransa versiyonu da var bildiğim kadarıyla ama hiç izleyesim yok aynı hikayeyi tekrar baştan.
sadece gay couple olan sezonları izledim. belçika/fransa/orijinal/italya hepsinin arasından favorim belçikaydı. fransız yapımında romantizm ağırlıkta olmasına rağmen (baya iyiydi btw) tensel çekimi bir türlü yakalayamamışlar. ama belçika öyle mi .. sander ve robber bebeklerim bambaşkaydı <3