skunk anansie

90lı yıllarda ortaya çıkmış, alternatif sularda gezinen ingiliz rock grubu. vokalisti skinin duygulu ve güçlü sesiyle öne çıkan grubun politik göndermeler yapan şarkıları olduğu gibi eğlenceli şarkıları da mevcuttur. kazınmış saçları ve cinsiyetten bağımsız tavırlarıyla öne çıkan skin sonrasında yoluna yalnız devam etmiştir. grup geçtiğimiz yıl yeniden birleşerek ölmediğini kanıtlamıştır.
abi bundan sonra skin mi çikiyor?çook severim ben skini*
2005 yılında rock n coke'ta izleme şansı buldum. ben bu kadar enerjik bir kadın görmedim ve o enerjiyi seyircisine yansıtmayı çok iyi biliyor. sesine zaten laf yok pavarottinin de düet yapmış olması zaten ne kadar önemli bir bayan vokal olduğunu kanıtlıyor.

vokalisti skin dünyalar güzeli bir biseksüel kadındır aynı zamanda. ayrıca secretlyden bahsetmeden olmaz. zamanında lgbtileri pek bir mutlu eden sansürlü klibi number one tv kanalında epey gösterilmişti. canlı performansları oldukça başarılıdır. yıllarca albüm yayınlamamışlar ama 2010 yılında god loves only you gibi müthiş bir şarkının olduğu bir albümle geri dönmüşlerdir. coşturdukça coştururlar dinleyenlerini.

stüdyo albümleri:
paranoid & sunburnt
stoosh
post orgasmic chill
wonderlustre
black traffic
anarchytecture