sokakta sarılmaya 91 lira para cezası

sarılmaya yönelik isteğe kesilen tuhaf para cezası.

istiklal caddesinde üzerinde "sana güveniyorum, sen de bana güveniyorsan sarıl bana" yazılı şekilde duran kişiye polis 91 tl para cezası kesti. tabi burda neyin suç olduğu belli değil, en garip olanı da cezayı polisin kesmesi. pes artık. demek ki yazıyı taşıyan genç birine sarılsa ya da mazallah daha ileri gidip sevişse falan direkt kodese tıkılacak. belli ki istiklal caddesinde cinayet işlenirken ya da gasp yapılırken olaya dahil olmak yerine görmezden gelen polis göstermelik iş üretip mesai doldurmaya başlamış, brava brava!
görünen köy kılavuz istemez, dedirten durumdur.
akape faşizmi gemi azıya almıştır.
son torba yasa tasarısı geçtiği takdirde, sarılmamızı da beklemeden, "şiddetli şüphe"ye gerek kalmadan, tüm muhalif insanları tutuklayıp götürmeye başlayacaklarının göstergesidir...
dörtnala faşizm: 3. perde, 5. sezon! (winter is coming)
zamanında bu olayların karikatürü yapılırdı, gülerdik. şimdi bizzat gerçekte yaşayıp ağlıyoruz. sözün bittiği yeri çoktan geçtik.
bu devlet köşeyi dönmenin yolunu bulmuş
rtük üyelerini amerika'yı kınamaya ve 91 lira para cezası vermeye davet ediyorum.

sarılmayı bile yadırgayan, teni tene deymemiş, insan yüzü görmemiş, hiç sevişmemiş bazı böceklerin kıskançlığı, fesatlığı. sarılmak gibi masum eylemi pis gözlerle izleyenlerin söz söylemeye hakkı varmış gibi bir yaşam koşulu.