süleyman soylu'nun istifa etmesi

an itibariyle görevinden ayrıldığını açıklamıştır.
sağlık bakanının bir aydır yapamadığını yapıp cuma günkü rezilliğe sebep olduğu için istifa etmiştir.
süleyman soylu ülkenin gelmiş geçmiş en tehlikeli homofobik siyasetçisiydi. şimdi gider 5 yıl sonra başka bir hükümette görev alır. önceki yüzsüzlüklerinden bunu tahmin etmek zor değil. istifa mı etti, ettirildi mi? bence ettirildi. yoksa bu hükümette kimse istifa edecek yüreğe sahip değil, padişahları ne derse o. haberi duyunca içimin yağları eridi, bakalım yeni kukla kim olacak merakla bekliyoruz.

edit: istifası cb tarafından kabul edilmemiş. sosyal medyadaki etkileşim de nuj karara sebep olmuş olabilir. rte kendine yeni rakipler yaratıyor ne güzel. daha da güçlenmeden bir şekilde ipini çekeceklerdir.
kararın açıklanmasının ardından "ne kadar güzel bir davranış, kabul etmiyoruz istifanı, adam gibi adam, soylu'nun yanındayız, istifayı kabul etme reisim, soylu yalnız değildir, türkiye'de az görülen onurlu bir davranış" vs. şeklinde yandaş çevreden gelen güzellemeler özellikle twitterda hız kazanmıştır.
kararları kendisinin vermediği aşikar olan bir bakanın istifası. ne kadar anlamlı tartışmaya bile gerek yok
hep daha iyisini(!) buldukları için sevinemediğim olay.
bazı internet sitelerinde istifanın reddedileceği yazmış. fakat tv yayını yapan siyasetçi ve gazeteciler durumun çok daha farklı olduğunu söylüyorlar.

yarkadaş diyor ki.soylu ile damat arasında çekişme oluşmuş. birbirlerine omuz atmışlar törende yürürken. hatta kimse rte'a danışmadan kılını kıpırdatamaz diye ekliyor.
cevizoğlu diyor ki soylu sürecin tüm sorumluluğunu üstüne almış. geri dönüşü olursa suç erdoğan'a kalır diyor.
geri dönüşü olduğunu düşünmüyorum.

edit: cb iletişim dairesi bşk.

sayın bakanımız istifa talebini sayın cumhurbaşkanımıza sunmuş, cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.
bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın cumhurbaşkanımıza aittir.
içişleri bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.

(bkz:ayısözlük gazetesi)
sahne 2 ve istifa kabul edilmemiş.cidden iyi tiyatro dönüyor şu an beştepede.
biraz daha iyi bir oyunculukla inanabilirdim dediğim senaryo