tales from the borderlands

the walking dead the game, game of thrones a telltale games series, the wolf among us'ın yaratıcısı telltale games'in borderlands evreninde geçen hikaye odaklı efsane adventure oyunu. telltale'in en iyi oyunu bana kalırsa. mizahi gerçekten üst düzey. karnım ağrıyana kadar güldüğüm sahneler oldu. bu sefer iki karakteri yönetiyoruz. biri rhys adında bir corporate guy. diğeri de fiona adından bir dolandırıcı. pandora'da yolları kesişen bu iki alakasız karakterin tesadüfen bir vault'un peşine düşmeleriyle başlıyor oyun. rhys'in kankası vaugh ve fiona'nın kız kardeşi sasha ile birlikte absürt bir takım oluyor, pandora'nın acımasız fakat eğlenceli dünyasında vault hunterlara dönüşüyoruz hikaye boyunca. oyunun müzikleri ve sahne yönetimi çok çok başarılı.

episode 2'den kiss the sky


episode 5'ten retrograde


önceki borderlands oyunlarından da bol bol karakter görüyoruz. eskiden ana karakter olarak oynadıklarımız bu oyunda karşımıza düşman olarak çıkabiliyor. bu da borderlands'de iyi ve kötü olmadığına güzel bir örnek.
ilk bölümünü sakin bir yurt akşamında oynayıp çok keyif aldığım oyun. game of thrones ile yakın zamanlarda çıktığından gölgede kaldığını düşünsem de oyunu oynarken baya gülmüştüm. devam etmeyi düşünüyorum yakın zamanlarda.
gameplay'i rezil bir oyun. hikayesine bir şey diyemem, ama içinde oynanış olmayan oyun mu olurmuş? sadece iki üç sahnede kareye basın, üçgene basın falan diyor, o kadar. hepsini kendi ilerletiyor.