trans kadının tedavisinin kadın doktor tarafından engellenmesi

beyoğlu prof. dr. reşat belger göz eğitim araştırma hastanesinde yaşanan; nefret suçundan görevi ihmale kadar tonla suç içeren kaçınma hali.

özel bir hastanede ameliyatla cinsiyet geçişi yapılan h.ç, ilaçlarını yazdırmak için hastanenin genel cerrahi servisine gitmiş; genel cerrahi uzmanı'nın tavsiyesi üzerine öbür ilaçlarını yazdırmak için kadın doğum servisi'ne uğramış. burada kadın doktor tarafından transfobiye maruz kalan trans kadına; "durumunuzu tasvip etmiyorum, siz erkeksiniz, ben sizin durumunuzu tasvip etmiyorum, sizi muayene etmem. git istediğin yere şikayet et" diyen doktor, tedaviyi götünden uydurma sebeplerle yapmamış. demek ki h.ç. o an ölse sırf trans diye görmezden gelinecek. şu hale bak yahu, iyice zıvanadan çıkmış bunlar, eğitimli insanın cahil ve aptal olanı daha bir tehlikeli kesinlikle.

durumu hemen tutanak altın aldıran h.ç.'nin yapacağı şikayetleri ve açacağı davaları spod avukat ağı yürütecek.
meşhur doktor egosu ve transfobinin vücud bulduğu hekim parçasının icraatı.sen hipokrat yemini etmiş bir kadınsın en başta hastalarının dini,dili,ırkı,cinsiyeti senin teşhisi koymanda gereken ayrıntılar.
hasta doktor hastayı reddetmiş.inşallah acilde 2 saat beklemiş hasta yakını gazabına uğrarsın.
ataerki denen tehlikenin (eşcinsellerin lanetlenmesinin kökeni ataerkil dinlere dayanır) sadece erkeklerle ilgili olmadığını göstermiştir.

(bkz: hem adam gibi adam olmak, hem de anaerkiye inanmak)