türk bankalarının karakteristik özellikleri

hepsinde sıra numarası aldığınızda saatleriniz gider... acıklı bir zaman kaybı hikayesi.. (bkz: bunun öbür tarafıda var)
ortak karakteristik özellikleri yasal tefeciler olmasıdır.
soyguncudurlar. şubeye gidip beklediğiniz, bir türlü geçmeyen onca zaman içinde tek oyalanma kaynağınız, kapıdaki güvenliği kesmektir.
bitmek bilmez banka kuyrukları, her işlem için kesilen paralar, özellikle garanti bankasında hesap işletim ücreti adı altında yapılan soygunculuk.
ben hepsinden bahsetmek isterdim ancak benim için yeri çok özel olan hsbc bankası vardır.

şubeleri en işlek yerlerde bile sadece iki gişe görevlisi varken hiçbir zaman 10 dakikadan fazla bekletmeden hızlı hızlı işlemlerinizi hallederler. çok güleryüzlüdürler, dünyanın yerel bankası sloganı çok yakışır. her gittiğimde mest olurum.

ikinci göz ağrımsa garanti bankasıdır, işyerimin maaşları buraya yatar o yüzden bir çok hizmetini kullanıyorum, teknolojiyi kullanmaksa bir numaradır, yalnız ne zaman müşteri hizmetlerini bir sorun için arasanız birşey kakıtmaya çalışırlar, arkadaşlarımdan duyduğum/bildiğim kadarıyla bankalar arasında satış hedefleri çok yüksektir, hatta güvenlik görevlilerine bile satış hedefi koymuştur şubelerde, o açıdan çok acımasız bulurum. ancak niyeyse severim. şubeleri hep kalabalıktır.

citibank sanıldığı gibi pahalıdır, çok kolay kredi çıkar kendisinden ama, aynı zamanda yurtdışında en gay friendly bankalardan birisidir, avrupa ve amerika'da rainbow card'ı vardır kredi kartı olarak, lgbt örgütlerine her ay bağış kesildiği.