üniversite kaydına veli ile gitmek

üniversiteyi kendi şehrinde okuyacak olan gencimiz için %90 ihtimalle yapılmaması gereken eylemdir. %10'luk durum "acil durum" içerir.
üniversiteyi kendi şehrinde okumayacak olan gencimiz için %70 ihtimalle yapılmaması gereken eylemdir. gideceği şehirde varsa bir tanıdığı ile yollar zahmetsizce aşılmalıdır. ki istanbul gibi bir yerde metrobüste zikmesinler.

bunu okuyanlar bunu da okudu;
(bkz: iş başvurusuna veli ile gitmek)
üniversiteyi kzandığında 18 yaşından fersah fersah uzak olan mpyk gibi her şeyde veli izni gerekince istemese de yapılmak zorunda kalının hede.*
gülmeyin taam ma, o travmanın yaşattığı korkuyla gezdiğim için barlara girerken halen yaş için kimlik soruyolar.*
abi, abla, arkadaş veya kuzeninizle gitme şansınız varsa itinayla kaçının. yoksa "dur şurda bi fotoğrafını çekeyim"lere, "oğluşum üniversiteli olmuş" deyip duygulanmalara falan büyük ihtimalle maruz kalırsınız, benden demesi.
bence gayet tatlı bir eylemdir. ailelerimizin yıllarca verdigi emeği gozleriyle gormeye hakları vardır. zaten kayıt salonlarına velileri almayarak kendi kaydını kendin yaptırma zorunluluğu vardır. anne baba kardes bahçede bekleyiversindir. bir iki de fotograf cektirip oğlunun/kızının okuyacağı dirsek çürüteceği fakülteleri, yuvarlanacağı çimleri görüp sonlanacak eylemdir. neden bu kadar büyütülür anlamadım. onların yüzündeki mutluluk yeter halbuki
üniversite kaydına ailemle gitmiştim. hiçbir sorun çıkmamıştı. sizin ailenizde mi bir sorun var acaba?