ünlü isimlere uyuşturucu gözaltısı

an itibariyle isimler şöyle: sarp apak, ilker aksum, nehir erdoğan, kenan imirzalıoğlu, gökçe özyol, şahin ırmak, mehmet erdem, engin günaydın, engin altan düzyatan, orçun koray candemir ve murat eken. ve yenileri ekleniyor...

gözaltına alınan isimlerinin neredeyse hepsi gezi direnişi'ne aktif olarak katılmış ve destek vermiş kişiler. ergenekon'la ilgili tarihi bir duruşmanın olduğu gün böylesi bir olayın servis edilmesi de manidar. tüm muhalifleri, sanatçıları, onlar gibi düşünmeyenleri sindirene kadar böylesi olaylar duymaya devam edeceğiz gibi duruyor. tüm gözler silivri'deyken maksat gündem değişsin. hem zaten bu adi sanatçılar gezi'ye katıldı. başlarına ne gelirse gelsin hakettiler değil mi sevgili akp?
zaman zaman, siması unutulmuş oyuncuların/ses sanatçılarının/politikacıların, polis destekli yeniden hatırlatılması projesi ile yapılan gözaltılardır..
kültür ve turizm bakanlığının ünlü simalara sahip çıkalım avrupa çerçeve programları dahilinde gerçekleştirilen operasyonlarda, ünlü simaların doğal halleri ile halk karşısına çıkartılıp, onlar da sizden biri alt mesajının vurgulandığı, uyuşturucu kullanımının kötü olduğunu reklam aracı olarak ünlülerin kullanıldığı görselliklerle sunulan senaryolardır..