yedincihis

Durum: 3 - 0 - 0 - 0 - 14.12.2015 15:12

Puan: 38 - Sözlük Kezbanı

3 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

hasta siempre

hasta siempre, kübalı sanatçı carlos puebla'nın 1965'te ernesto che guevara'nın veda mektubundan sonra yazdığı şarkıdır. afrika'ya gitmek üzere küba'dan ayrılan che'den söz eden bir şarkıdır. küba'nın guantanamera,chan chan ile birlikte en tanınmış şarkılarındandır. türkçe anlamı "sonsuza kadar" dır. şarkıyı nathalie cardone ve rock grubu boikot da yorumlamıştır.

müslüman eşcinsel

dini bir inancı olan eşcinsel. hıristiyan eşcinsel olduğu gibi müslüman eşcinsel de vardır. şaşırmak veya bu konuda bir başlık olması abesle iştigaldir.

jean cocteau

“şiir bir ahlaktır. sistemleri bozan, emirleri reddeden bir insanın yeteneklerine göre kurulan ve yönlendirilen bir disiplini, gizli bir davranışı, “ahlak” olarak adlandırıyorum. bu özel ahlak, yalanın gerçek ve bizim gerçeğimizin yalan görüneceği şekilde kendilerine yalan söyleyen ve darmadağınık yaşayan kişilerin gözüne ahlaksızlık olarak görünebilir.
bu prensip doğrultusunda şunları yazmıştım: “genet bir ahlakçıdır. oysa ben her zaman doğru söyleyen bir yalancıyım.” bu cümleden eşekler kendilerine ot çıkarmışlardı. o otların içinde yuvarlanıyorlar. aslında, bu cümle insanın toplumsal olarak bir yalan olduğu anlamına geliyordu. şair özellikle kendi biricik gerçeğine karşı birlik oluşturduğu ve bu gerçeği yalanla suçladığı zaman toplumsal yalanla savaşmaya çalışmaktadır.
çoğulun tekile karşı olan savunmasından daha çetin olan hiçbir şey yoktur. hiçbir zaman yalan söylememeye karar verdiğimiz zaman kafeslerdeki bütün papağanlar şu sözü tekrar ederler: “yalan söylüyor. kandırıyor.” bir keresinde, benimle tartışan genç bir kadın yüzüme şöyle haykırmıştı: “sein gerçeğin benim gerçeğim değil!” umarım öyledir!” diyen yazardır jean cocteau.

beyaz kitap, harikulade çizimleri ve cocteau hakkında detaylı bir yazı var şurada: http://www.lgbthaber.net/?p=546
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 3

müslüman eşcinsel

dini bir inancı olan eşcinsel. hıristiyan eşcinsel olduğu gibi müslüman eşcinsel de vardır. şaşırmak veya bu konuda bir başlık olması abesle iştigaldir.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.