hasta siempre

sözü ve müziği carlos pueblaya ait olan, che guevera'nın anısına yazılmış şarkı. nathalie cardone'nin sesinden daha farklı bir anlam bulduğunu su götürmez bir gerçek.

doğrusu hasta siempre, comandante olan şarkıdır, haykırıştır. kumandan che guevara için yazılmış olup günümüzde kantinlerde bir araya gelen tatlı su sosyalistlerinin cep telefonu melodisi olmaktan muzdariptir. 2006 yazında ahmet koç'un paradoks albümünü edinerek bir başka sevmeme yol açtığı durumu tamamen doğrudur.

che guevara malumunuz sanırım. böyle olunca bir şarkının adı oluyor ayrıca. hani hiçbir yerini bilmeyip nakaratını bildiğimiz şarkıların en meşhurudur. 100 solcuyu durdurup sorduk alayı da bunu sanki içine latin kaçmış gibi söyledi.

not: hasta siempre lan tamam.
hasta siempre, kübalı sanatçı carlos puebla'nın 1965'te ernesto che guevara'nın veda mektubundan sonra yazdığı şarkıdır. afrika'ya gitmek üzere küba'dan ayrılan che'den söz eden bir şarkıdır. küba'nın guantanamera,chan chan ile birlikte en tanınmış şarkılarındandır. türkçe anlamı "sonsuza kadar" dır. şarkıyı nathalie cardone ve rock grubu boikot da yorumlamıştır.