w.e.

madonna'nın ikinci yönetmenlik denemesi. filmi alek keshishian ile ortak yazmışlar. iki farklı hikayeyi anlatıyor w.e.

birisi ingiltere kralı 8. edward ve wallis simpson arasındaki aşkı, diğeri new york'lu zengin bir psikiyatristin karısı wally'nin hayatı... hangisini madonna yazdı veya iki hikayeyi de beraber mi yazmışlar bilmiyorum ama bunlardan birisi başarılıyken diğeri olmamış.
wallis ve edward'ın hikayesi güzel anlatılmış, bunun sebebi belki de madonna kendisi bir ünlü olduğu için, o zamanların ünlüleriyle bağ kurabilmesi ve olayları onların ağzından anlatabilmesi olabilir. ancak modern zamanda geçen hikaye oldukça donuk, izleyiciye yeni bir şey katmıyor ve oyunculuklar da ancak vasat düzeyde. burada küçük bir spoiler: *
iki hikayenin bir araya getirilmesi ustaca olmasa da rahatsız etmiyor.

görsel olarak film çok güzel! görüntü yönetmenine kostüm tasarımcısına şapka çıkarmak gerek. hatta sanıyorum oscara adaydı bu sene kostümcüsü.
soundtrack'inde yer alan madonna'nın masterpiece adlı şarkısı ise golden globe almıştı zaten.
2011 yılında, madonna'nın yönetmenliğini yaptığı film. film ingiltere tahtından aşkı için vazgeçen 8. edward'ı ve onun gelecekteki karısı wallace'ı anlatmaktadır. film eleştirmenler tarafından hiç beğenilmedi. hatta cannes'ta ilk 10 dakikadan sonra seyirciler yuhlamaya başlamışlar ama bana o kadar kötü gelmedi. yani bu gözleri daha kötülerini izledi. ne bileyim aslında masterpiece olmasa bende izlemezdim. filmin müziği çok güzel. bir de adam tahtından vazgeçiyor yahu, hangimiz böyle seviyoruz? biz daha ailemizin karşısına çıkacak cesareti gösteremiyoruz.ayrıca kings speech'ten sonra bunu izlemenizi tavsiye ederim. zira krallar kardeş.