maydanoz

kahvaltıda severek yediğim ot çeşidi. taze tüketiniz.
dişler arasına girdiğinde çok seksi duran yeşillik.
havuç maydanoz ve limon suyu
kaynatılıp içilen maydanoz suyu için ödem atıcı oldugu konuşulur yıllardır. tadı rezalet ama neler içmiyoruz neler yutmuyoruz. bu da sağlık adına olsun. nazdrowie.
şu hayatta nadir nefret ettiğim şeylerden biridir.ta boğazıma yapışır o maydanoz.poğça böreğin bile içinden ayıklarım o kadar ifritim kendisine.
günlük c vitamini ihtiyacının çoğunu karşılar. maydanozda kalsiyum, potasyum, kükürt, magnezyum, klorin, a vitamini ve k vitamini bulunuyor. oldukça faydalı bir bitkidir. diğer yeşillikler gibi mutlaka tüketilmelidir.
erkeklerde sperm sayısını ve cinsel gücü arttırdığına dair araştırmalar yapılan ismini de rumcadan alan bitki..
aynı zamanda doğal bir nefes ferahlatıcıdır ve sarmısağın güçlü aromasını bile nötralize edebilir. belki de bu nedenle sarmısaklı pek çok tarif maydanoz da içerir.
regl döneminden birkaç gün önce başlayıp kaynatıp içildiğinde sancısız bir hastalık dönemi geçirmenizi sağlayacak bitki. tadı berbat oluyormuş o ayrı.
çok faydalı olduğu bilinen fakat bu oranla itici görülen bir ot türü. bir ara dere otu ile aynı kefede de olsa şu an biraz daha sıcak bakıldığını düşünüyorum.
canan efendigil karatay'ın zararlı bulduğu sağlıklı yiyeceklerden bir tanesi daha. kadın son açıklamasında "ot yemeyin, bakın hayvanlar yağ mı yiyor da yağlanıyorlar, siz de yemeyin." diyerek ilginç bir şekilde savunmuştur.***
çiğ brokoli ile birlikte dizilerime eşlik eden leziz ot, dizi izlerken bir tas maydanoz üzeri limonun tadından yenmez, tek dezavantajı dişlerin arasına kaçmadı dili yeşile boyaması. çok faydalıdır, c vitamini içerir. vazgeçilmezimdir. küçükken annem yedirmezdi hiç, boğazıma takılır diye, ondandır heralde bu yaşta bu kadar düşkün oluşum.
salatadaki hayal kırıklığım.
yararlı ama tadı kötü olan gıdaların kraliçesi
lahmacun dışında hiçbirşeye yakışmayan c vitamini şampiyonu. salataya da koyanlar varki eyvah eyvah...
detoks kraliçesi, kaynat kaynat iç.