x-men: apocalypse

2016'nın beklenen filmlerindendir sci-fi tutkunları için
--- spoiler ---

jean grey severler orgazm olabilir.

--- spoiler ---
mısır ve piramit konulardan kusmaya başlayan biri olarak film cidden vasat başladı. ancak genel olarak iyi. gerçi bu yıl beni memnun eden film olmadı desem yeridir.

sinema salonunda ilk kez bu kadar ileri giderek bir filmi baştan sonra yanımdaki çocukla el ele izledim. arada boyundan öpüşler falan. rekor valla hacı abi.
--- spoiler ---

eurythmics - sweet dreams (are made of this):


--- spoiler ---
captain america: civil war'dan kat be kat iyi olmuş film. neden bununla karşılaştırdım bilmiyorum ama zira captain america serisi çıtayı yükseklere çıkartmış bir seri sonuçta. ha x men serisi marvel evreninde başlı başına bir seri gerçi. film daha vizyona girer girmez yerden yere vurulmaya başlamıştı. kanımca captain america: civil war için fazlasıyla kayırma yapılmakta. tamam x-men: apocalypse on numara değil ama ca:cw'dan ciddi anlamda iyi. the last stand kadar da kötü değil. el sabah nur'un magneto kıvamında gibi gösterilmesi eksi yönlerinden en büyüğü. el sabah nur'un pekte numarası yok gibiydi baş kötü karakter olmasına rağmen. filmde yine quicksilver sahnesi var ki çıtayı indirmemişler.gidin izleyin derim.
"unleash your power! let go, jean!", xmen 3 den beri benzer bir sahne bekliyordum, gördüm, zevkten sinema koltuğunda döndüm, omega rulez!
serilerinin en iyi görsel efektlerine sahip film.ayrıca kahramanların geçmişlerini öğreniyoruz kısa parçalar halinde.mitolojiyi de araya katınca gayet güzel bir film olmuş.tek beğenmediğim nokta jane gibi bir karekteri uyuz sansanın *oynaması.ay sen hep o ezildim,beni harcıyacaklar,mağdure sıfatından ne zaman kurtulacaksın!!
beni çok hayal kırıklığına uğratan x-men filmidir.

--- spoiler ---

bir kere villainımız el sabah nur'un kostümü ve makyajı ne öyle? power rangers'tan fırlamış gibi gördükçe sinirlerim bozuldu. makyajı hafif tutularak oscar isaac'in karizmasından daha çok yararlanılabilirdi. ikincisi bütün film herifin yardakçı toplamasıyla geçti. evet magneto'nun sahneleri harikaydı ama diğer üçü?
psylocke takıma girdi, kim olduğu belli değil, ne yaptığı belli değil. film gelmeden bir sürü antreman görseli gördük "off manyak olacak dövüş sahneleri" dedik, hani nerde? son sahnelerdeki dövüş koreografileri o kadar yavandı ki... archangel da aynı şekilde hiç işlenmedi, üstüne öldürdüler adamı. storm bile iki kere kullandı gücünü koca filmde.
dört atlı'yı geçtik şimdi de x-men'i gömmeye başlayalım. gerçi gereksiz bir şekilde mystique odaklı olmaları dışında gömecek çok bir şey yok kabul ediyorum. jubilee'nin figürandan öteye gidememesi var mesela (madem takımda olmayacaktı neden filme soktunuz), quicksilver'ın magneto sorunca (o soru da aşırı aptaldı "hadi sen de gaz ver madem gelmişken" der gibi) gerçeği söylememesi var bir de.
filmle ilgili tek beğendiğim şey cyclops, jean, nightcrawler üçlüsüydü. onlar da ne yazık ki yetmedi filmi kurtarmaya.

--- spoiler ---
bryan singer şimdi de eski x-men ekibi ile son bir film çekmek istiyormuş. bir karar versin artık kimi çekeceğine biz de rahatlayalım. days of the future past'ten sonra evren sıfırlandı mis gibi, o zaman çekseydi eski ekiple şimdi neden karıştırıyor tekrar ortalığı? bir de mystique solo filmi diyor hala başka mutant kalmadı dünyada evet.