yalan söylemek

bazilarinin rezil bir sekilde, bazilarinin gayet profesyonelce bir tiyatro yetenegi ile sergiledigi aktivite. karsidakinin yalan soyledigi anlasilirsa guveni komple yok eder bu meret.
beyaz yalan, agir yalan, ucuz yalan gibi turleri mevcuttur. sahsi kanaatimce kaliteli yalan soyleyebilmek bir sanattir, bu konuda daha iyi olabilseydim hem sosyal hem de ozel hayatimdaki ikili iliskiler cok daha uzun vadeli olabilirdi diye tahmin ediyorum.
bir türlü beceremediğim şeydir. bu iyi midir kötü müdür bilmiyorum ama arada becerebilsem de iyi olacak bence.
kimi zaman durumu kurtarmak için, kimi zaman birilerini kandırmak için söylenen ve kişiyi zavallı konuma düşüren eylemdir. hele ki kişi yalan söylediğinde fire verip, onun oyununu beraber oynuyorsanız komik bir hal bile alabiliyor bazen...
(bkz: yalancının mumu yatsıya kadar yanar)
(bkz: eşcinsel olmanın kötü yanları) gizliyseniz, homofobik çevreniz varsa, ailenize, arkadaşlarınıza, işinize hep yalan söylemek zorunda kalırsınız....
henüz kendi kimliğini bulamamış, karaktersiz ve değersiz kişi eylemidir.
hayat da kalma üç güdüsünün gerektirdiği eylem. bunca eşcinsel cinayeti varken yapabilecek daha iyi bir şey yok.
eğer söylemezsek işimizi,ailemizi,arkadaşlarımızı kaybedebiliriz.bir çoğumuz akşama kadar binlercesini söylüyoruz hem de büyük bir ustalıkla.
tabi aşk meşk ilişkilerin de bokun büyüğünü yemek orası ayrı.
kendi hayatını kurtarmak için söyleneni anlarım. normaldir. birileri zarar görmesin ve incinmesin diye söylenen yalan kötü niyet içermez. ancak sırf işine gelmiyor, durduk yere, birilerini kandırmak veya kendi çıkarını gözetmek için söylenen yalanlar, işte bunlar kötüdür. ikisinin arasında da dünyalar kadar fark vardır.