edepsizlik

aileden alamadığı saygıyı, sevgiyi, görgüyü ulu orta sergilemek.

yastık altı

sohbetleri çok tehlikelidir. her an bir yerlerinden cinsellik fışkırabilir. zaten yastığın neresinde başlarsa başlasın her ikili sohbet sürprizlere açıktır.

(bkz: yastık savaşı)

ales

çözülmesi gereken 150 sorunun tamamını 5. kez girmeme rağmen çözemediğim, 88 küsür puanda takılı kaldığım, akademik personel ve lisansüstü eğitim giriş sınavı açılımı olan, bir tür hız sınavıdır.

down to earth

yerin dibine giresi şeklinde de anlaşılabilen ifade...

şorolo

south park ta geçiyordu .

gizli numara

gizli numaradan cagri kabul etmemekte nedir ya sesini duyimki yasama istegim olsun.

6 şubat 2013 ayı sözlük cam4 zirvesi

bağlantı kurabilen biri adres versin orada toplanalım. bu cam4 ne işe yarıyor bizde öğrenelim bari. bekliyore.

evlenmek

hani bekara boşamak kolaydır ya, pek çok eşcinsel için de evlilik öyle bir şey. bir küçümseme, aşağılama, basitleştirme... birbirini seven iki insanın yasal olarak hayatlarını birleştirmelerinde ne zarar var, bilmiyorum. azılı anarşist ruhlu bile olsanız, geleceği, sevdiklerinizin geleceğini düşünmenin yolu biraz da buradan geçiyor. ayrıca, bekarlar veya boşanıp azılı bekar olanlar haricinde diğer kalanlar salak mı, sultanlık varken tutsaklıkla uğraşsınlar. insanın kendisi için istememesini anlarım. veya ciddi problemleri olan bir ailesi olduğu için böyle düşünmesini de anlarım. ama başkalarını değerlendirirken böyle adım gibi eminim tarzı genellemeler yapmak sadece büyük konuşmaktır. büyük konuşanın da genel de başına geleni bilirsiniz. ama bu en iyi ihtimal. en kötü ihtimal başımıza gelmeyip hiç bir zaman bilemeyecek olmamız.

tabii buradan yılmaz bir evlilik savaşçısı olduğum anlamını çıkmasın. bence insanların evliliğe tepkili olmasının en büyük nedeni, neredeyse bir zorunluluk olması. sevdiğiniz, seçtiğiniz biriyle, sizin istediğiniz bir zamanda oluyorsa, ne ala. bundan kimsenin şikayet edeceğini sanmıyorum. ama size uygun görülen, ya da sevmenin ne olduğunu bilmeden pazardan size en uygunu seçerek yapılanın devamından çok da umutlu olmamak lazım. kendi çevremden bahsedersem, iki kuşak öncesinde, 60 yıl evli olup, nefret etmemiş ama gıdım sevmemiş gibi korkunç olanlar da var, 70 yıl evli olup hala dışarı çıktıklarında el ele tutuşanlar gibi insana umut aşılayanı da...

eminim sizin de uzak (!) bir tanıdıklarınız vardır; 10 yıl beraber yaşayıp çevreye örnek, tutuklu bir çift olmuş. sonra evlenirler. 6 ay içerisinde şiddetli geçimsizlikten boşanırlar. çünkü, ne yazık ki aralarına evlilik girmiştir. ister düzcinsel olsun, ister eşcinsel. yapılan evliliğin gerekliliği, nasıl bir karakterde ve sağlamlıkta olacağı, nelere mal olacağı evlenen o iki tarafa bağlı, evlilik kurumuna değil.

ayı sözlük itiraf

itiraf ediyorum sözlük: uzun zamandır görüşmediğim birisi beni aradığında açmıyorum, bir kaç saat sonra ben arayıp hem vicdanımı hafifletiyorum hem de insanlara düşünceli biri olduğumun vurgusunu yapıyorum dattebayo.

kadın için giyim önerileri

mevsimine, giyinecek kadının kişiliğine, o giyimle bulunulacak yere, sosyal statüye göre değişkenlik göstermesi gereken önerilerdir.

gzone

gzone ile ilgili yazdığım entryde bir şantaj mı var? bu da nereden çıktı şimdi. ki daha bir kaç gün önce 1. yaş günü etkinliğinizi yazmışım, duyurmuşum burada. lakin benim entrym sonrası sizlerin bana gönderdiği mesajlarda, maillerde ve girilen entryde tehditler mevcut.

öncelikle şunu belirteyim; sizin gibi boyalı cümleler kurmayı bilmem ben, direkt yazarım, neyse odur bende. öncelikle birbirimizle reklamlaşmayı kararlaştırdığımızda gzone 5 aylık, ayı sözlük 3,5 yıllıktı. birbirimize destek olmak adına böyle bir işbirliği yaptık ve bundan her iki taraf da memnundu. ilerleyen dönemde bu gzone tarafınızdan evrildi ve gzone hiç bir para talep etmeden size destek oluyora dönüştü. siz profesyonel biz aprofesyonel oluverdik. şu var ki profesyonel olmak bu kadar basit değil. profesyonel olmanız için öncelikle eleştirilere açık olmanız gerekiyor. sonrasında da sözlü bile olsa bir anlaşma yapılmışsa buna uymak gerekir. bunu bozan biz değil gzone olmuştur ki, üstüne de biz haklıyız tavrı oldukça yanlış.

şimdi gelelim cevaplarıma;

gzone ile ilgili yazılan entyleri silmemiz veya editlememizi talep ettiniz, hoş değil yazılanlar dediniz. bize göre bir sıkıntı yoktu çünkü buradaki her yazar gzone'u beğenmek zorunda değil. yüceltmek zorunda da değil. bu sebeple yazarların entrylerini silmek veya editlemek mümkün değildi. neden sizinle ilgili yazılanlar "tuhaf" olsun ki. eleştirilmeye alışın.

sözlükte sansürden bahsetmişsiniz de, biz entrynin formata uygunluğuna bakıyoruz. benim size bir şantajım söz konusu değil, ne haddime bu! fakat "burdan silerseniz sitemizde yayınlarız" cümlesi bariz tehdit. ne yayınlayacaksınız, hiç haber vermeden işbirliğimizi sonlandırdık mı diyeceksiniz? ne yazacaksınız gerçekten bilmiyorum, isterseniz de yayınlayabilirsiniz elbette. haber senaryoları da yazıp, geliştirebilirsiniz. problem değil bizim için.

sözlükte yine bir yazarın yaklaşık 10 haber portalının haber yaptığı homojen dergiyi gzone'un haber yapmamış olmasını eleştirmesi sizi niye üzdü bu kadar. sonuçta birbirimize destek olmak için yola çıkmamış mıydık? ah doğru ya gzone destek olan taraftı hem de hiç para talep etmeden...

mesajları, mailleri ortaya dökme gibi bir huyum yok. murat renay ile ilgili bir sorun yaşasaydım direkt murat renay başlığına yazardım ki şuan murat renay ile bir sorun yaşamadık. dayanışmaya son veren taraf gzone olduğu için buradan bunu bildirmem gerekti. bende öyle yaptım. mesajlarınızla "biz logonuzu sitemizden kaldırıyoruz siz de bannerımızı sitenizden kaldırın" bilgisi de sizden geldi. he evet neyse ki bunu haber ettiniz tarafımıza! lakin burada bir karmaşa olmuş, murat renay olarak ben size çok destek verdim deniyor. murat renay ile de karşılıklı destekleştik evet, tek taraflı değildi, kitaplarının adına hem burada hem diğer bir çok sözlükte başlıklar açtık, kendi adına da mümkün olduğunca fazla kişiye bu yazarın adı ulaşsın diye de çabaladık. kitaplarını anlatabileceği bir söyleşi düzenledik, davet ettik, sağolsun kırmadı katıldı, yazarlara imzalı kitaplarını hediye etti. yine sağolsun 2. yaş günü zirvemizde murat renay bizimle birlikteydi, müziklerini dinledik, eğlencemize büyük destek verdi. murat renay başlığında bunları görmek mümkün. şuan gzone başlığındayız ve gzone'un en son yaptığı tek taraflı aldığı kararı eleştiriyorum. işbirliğini tek taraflı fes ettiğini görüyorum. bunu da buraya yazmamızda hiç bir sakınca yok.

son olarak odtü lgbt hesabından yayınlanan ego tatmininde bahsi geçen yazarın sözlükten uzaklaştırılmasıyla ilgili elimizde net delillerimiz olmasa altına imza atmazdık, ayı sözlükle ilgili eleştirileri bırakın karalama girişimleri bile olduğunda yazarların özel mesajlarını herkese gösterme gibi bir durumumuz/lüksümüz yok, böyle bir şey yapamayız, kendi gizlilik kurallarımıza aykırı olur. ki biz düzenlediğimiz 72 etkinlikte kimse incinmesin veya sorun yaşamasın diye etkinliklerden sadece masa fotoğrafı paylaşan bir oluşumuz. yüz fotoğrafı varsa da kişiye sormadan kesinlikle ayı sözlük hesaplarından yayınlanmamıştır. kişilerin özeli bizim için oldukça önemli. bazı yazarlar sözlükten uzaklaştırıldıklarında sinirlerine yenik düşüp bu tür karalama kampanyalarına girişseler dahi onların özellerini açığa çıkarmamaya kararlıyız. ahlaktan bahsetmişsiniz ya, işte o. facebooktan gönderdiğiniz mesaj içeriğindeki "ayı sözlükle ilgili en ufak bir tepki haberi gözümüze çarparsa haberinizi yapacağız bundan böyle!" notu ile de "bak artık gözümüz üzerinizde" konulu cümle de gözümden kaçmadı. eleştirilere açığız, yıllardır eleştiriler alıyoruz ve bu bizi daha da güçlendiriyor. sizler de eleştirilere bu denli tepki vermek yerine, "hımm haklı olabilirler, hata yapmış olabiliriz, bunu tekrar bir değerlendirelim" diyebilmelisiniz. profesyonel olmayı hedefliyorsanız biraz daha çalışmanız gerekli.

saygı ve sevgiler bizden. bu 6-7 aylık süreçte birbirimize bir katkımız olduysa ne mutlu. her ilişkinin bir sonu oluyor. bundan sonraki yayın hayatınızda başarılar diliyorum. selametle.

mutluluk veren küçük şeyler

kebap sonrası ikram edilen ince belli küçük bardaktaki çay.

müzik

şiddeti ve nefreti yok edebilme gücüne sahip olan gizemli güzellik.