domalmak

arka planda annenin olması durumunda tişört ya da kazağınızı çekiştirerek kötü emelleri bertaraf etmeye çalıştığı pozisyon. hele ki günümüz düşük bel modasından sonra her genç kızın/erkeğin arkasında bir kadın- anne- var olduğu söyleniyor. *

sefa pezevengi

keyif veren hiçbir şeyden uzak kalmamayı adet edinmiş bir varoluş biçimidir. aslında kötü olduğuda söylenemez. fakat hesapsız kitapsız yapılmaması gereken bir şeydir. mesela sefam olsun derdine önüne gelenin tadına bakmak, bu uğurda yapılan hatalar ve bunları doğru göstermeye çalışmak asla marifet yada iyi bir meziyet değildir. yüreklice yapılanların sorumluluğunu üstlenmek gerekir. ama onun içinde mangal gibi yürek gerekir. kandırmamak gerekir. ne istediğini bilmek, yaşayıp bitireceğini söylemek en güzelidir. bu uğurda karakterden karaktere bürünmek ahlaksızlıktır.

amin maalouf

semerkant romanını okuduğumda çok etkilenmiştim. tarihi roman sevenler tarafından takip edilmesi gereken bir yazar. en son yüzüncü ad:baldassare nın yolculuğu romanını okudum. bir kaç romanını daha aldım ve külliyatı tamamlamak hedefim var. tarih bilgisi şüphesiz çok iyi ama eserlerinde kuru bir hava yok. edebi yönü de tatmin edici ve naif. amin maalouf okumamak büyük eksiklik derim ayular.

berber

dilimize fransızcadaki barbier kelimesinden geçmiştir.

barbe: sakal
barbier: sakalcı

yaran chat diyalogları

en kısa zamanda bir filmde rol alması gerektiğini düşündüğüm şarkıcı. kliplerinde yüz ifadelerini kullanmadaki başarısının yanında how i met your mother'da "oh honey" rolüyle oldukça başarılı bir performans göstermiş olması oyunculuğunun iyi olduğunu düşündürüyor bana, bir filmde görmeyi isterim.

türkün türkten başka dostunun kalmaması

türküm diyenen faşist, ırkçı; eziliyorum yetişin gari diyenin özgürlükçü, halkların ortak kardeşi ilan edilmesinin doğal bir sonucudur. orta asyadan göç edip analoluya yerleşme hatta anadoluya da sığmayıp avrupa ortalarına kadar gidip devlet kurma sebebidir (bkz: macaristan/hungary) varsın türkün türkten başka dostu olmasındır.

ayı sözlük'ü ziyaret eden heteroseksüllere bir not

gel yazar ol. sana da ihtiyacımız var.

gay olduğu için ateist olan insan modeli

muhafazakar ailede yetişmiş, pelinsu ile zina ederse cehennemde et döner gibi yanacağına inanan berkecan'ın uzaktan kuzeni olan geydir.

öyle birisi olmadığını umut ediyorum.

umut ediyorum ateist kimliğinin arkası boş değildir. gey olması sadece fitili ateşleyendir. araştırmalarının sonucunda bu fikre ulaşmıştır.

malum berkecan üniversiteden sonra evlendi ve baş örtülü karısıyla oğlunun sünnet düğününü yapıyor şimdi...*

ayı sözlük yazarlarının gizli ilişkileri

psikolojik rahatsızlık yaratır, ben sizin yerinizde olsam hiç böyle işlere kalkışmam. hem giden zamanınıza yazık hem de duygusal olarak buhrandan başka birşey getirmez.

ayrıca yasak kaarşim. (bkz: yasak aşk)


impedimenta

harry potter hayranı yamulmuyorsam. orada bir büyü müydü nicki? hosgelmis.