yılmaz büyükerşen

türkiye'de nadir yetişen akademisyen, sanatçı ve siyasetçi büyüğümüz.
eskişehir doğumlu olup, ömrünü önce anadolu üniversitesi'ne, sonra kentin belediye hizmetlerine adamıştır.
şu anda hala belediye başkanlığı görevine devam etmektedir.
ayrıca, iyi bir heykeltraştır.
" türkiye seninle gurur duyuyor" sloganını gözü kapalı hakeden bir değerimizdir.
ülkeye bin tane klonunu yapsak gelecek sene amerikayla isimleri değişiriz.
anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi ne öncülük ederken ki ileri görüşlülüğüne hayran kalmanın mümkün olmadığı, çok az şehirde bulunan halk ekmeği eskişehire kazandırdığı ve ayrıca porsuk islah çalışmaları sayesinde porsuğu temizlediği için takdire şayan olan biricik hocamız..

birde şu varki

eskişehirin trafik sorununu hatta trafik değil trafik lambası çokluğu sorununa,avrupadaki köprü ve yapıları fotokopi gibi eskişehire taşınması, osmangazi inşaat mühendisliği bölümü hocalarının uyarmalarına karşın yapılan tramway duraklarının konumları gibi durumlara okuyorsa el atsa muhteşem olur...
yıllardır seçilerek eskişehir belediye başkanlığını yapan, eskişehir'i eskişehir yapan sanatçı ruhlu akademisyen siyasetçi. balmumu heykelleri falan yapıyor. anadolu üniversitesi rektörlüğünü de yıllarca sürdürmüş, dünyada ilk kez türkiye'de oluşturulan açık öğretim fakültesi projesini hayata geçirmiş, eskişehir'deki ikinci üniversitenin kurulmasında öncülük etmiştir. son günlerde chp'nin cumhurbaşkanı adayı olacağı konuşuluyor.