yok saymak

bir insana yapılabilinecek en büyük şiddettir!
en nefret ettiğim şeydir yok saymak.
çünkü bizi yalnızlaştırıyor yok saymak, tek tipleştiriyor, fakirleştiriyor zaten zavallı olan hayatlarımızı... zorlaştırıyor..
birini, birilerini ötekileştirmekte, yok saymakla başlamıyor mu zaten? kürtleri yok saymak, alevileri, çingeneleri, kağıt toplayıcıları, tinercileri, travestileri... sonra kadın cinayetlerini, çocuk istismarlarını...
onları yok saydığımızda hayat daha da konforlu olmuyor... bir yolunu bulup, yine de sızıveriyorlar zehirli bir gaz gibi, cam fanuslardaki steril hayatlarımıza..
yok sayılanların en eskisi, binlerce yıldır bütün dinlerin afaroz edip, bütün devletlerin astığı kestiği, en iyisinin bile cüzzamlı muamelesini reva gördüğü biz, en modern toplumların, daha yeni yeni, adına "village" denilen modern gettolarda yaşamamıza "lütfen" rıza gösterdiği biz, yani sodom ve gomorra nın lanetli çocukları, bizim kimseyi yok sayma lüksümüz var mı? gey yürüyüşlerinde boşuna mı bağırıyoruz "eşcinseller vardır" diye?
varlığını kabul etmemek. gözler önüne serilmiş en büyük sinirlendirme, gıcık kaptırma, tilt etme, göt etme... gibi bir çok kelime ile adlandırabileceğimiz eylemdir. e
görmezden gelme, varlığını tanımama ya da kabul etmeme.
kişiyi delirtmek, çılgın ata ata ruh kılcallarını sikertmek; en kral göt edip afallamaktan şaşkına çevirmek için yapılması gereken eylemsizlik halidir.

asıl anlatmak istediğini ortaya koyup kendini yormak yerine; hiçbir şey yapmayarak hedefe ulaşmanın en kestirme yoludur. insan kahramanlarını kendi yaratır ama rollerini belirleyemez, bu bir anlamda tedbir, esaslı bir savuşturma yoludur.
tanımamaktır. örneğin bazı ülkeler başka ülkeler trf. tanınmaz, bu durumda yok saymış olur.
var saymanın tersidir. bilinçaltımıza ufaktan biraz rüşvet veriyoruz ve seçilenleri koca bir hiç haline getiriyoruz. tamamen bundan ibaret durum. yok saydığımız saydamlaşır ve hiç yaşanmamış hiç görülmemiştir.
sizi mutsuz eden, üzen her neyse görmeyin, duymayın, takip isteklerini yok sayın :d inanın çok daha değerli oluyorsunuz