11 haziran 2014 ışid'in türk konsolosluğunu basması

malum medyamızda son dakika olarak konsolosluk baskını diye geçen olaydır. yalnız konsolosluğun tamlaması dahi yok. ne hikmetse türk konsolosluğuna baskın değil de tüm kanallarda konsolosluk baskını başlığı olarak yerini almıştır. ülkenin özeti mi demelidir nedir? ben miyim fesat diye düşünürken cnn türk'te nevşin mengü türk konsolosluğu diye tekrar tekrar, baskılı söylemesi de gözden kaçmamaktadır. artık malum seçmen konsolosluk baskını olarak bakar geçer diye midir nedir bilinmez.

fakat el kaidenin erdoğan bize bağlılığını bildirsin demesi ardından yine ve yine göz göre göre gelen bir olaydır.

(bkz: sanırım bize nazar değdi)
aynı zamanda silah yüklü tırları geçirmeyen savcıya , tırları aramak isteyen jandarmaya küfür edenlerin nerede olduğunu merak ettiren olaydır.

(bkz: besle kargayı oysun gözünü)
ben recep tayyip erdoğan'ın suflörlerinin ona bu işi nasıl cehape zihniyetinin, gezi zekalıların, kıskanç almanların veya paralel devletin üzerine yıktıracağını merakla bekliyorum. dünyanın en az siklenen ülkesi olduk, şu ak gençliği savaşa falan göndersek acaba ülke olarak yeniden şahlanmamız mümkün olur mu diye düşünmekteyim. kefenlerini giymiş bekliyorlardı zaten.
an itibariyle kanal d'de serdar cebe'nin ali mehdi'ye sesini duyurmamaktan mütevellit bir türlü konuşamadı. seratonin manyağı oldum hahaha
kimse türkiye'nin sabrını ve gücünü test etmesin şenlikleri altında geçiştirilecek olaydır. ezelden sabırlıyız zira biz.
bir kaç ay önce trt1 de yayınlanan kızıl elma adlı dizide yanılmıyorsam mısır da bir konsolosluk basılacaktı da istihbarat hemen adamlarını gönderip olayı engellemişti.

diyorum da sözlük. hükumeti cici bici göstermek için yayınlanan bir tv dizisinde işlenen bir olay birebir gerçekleşiyor ve bu sefer istihbarat tırt çıkıyor. üstelik yanlış politikalar yüzünden tüm dünyada neredeyse hiç müttefikimizin olmayışı da ayrı bir endişe kaynağı.

ülkem için endişeleniyorum. ama elimden hiç bir şey gelmiyor. bir yıl sonra vaziyetimiz ne olacak kestiremiyorum. çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakamayacağız.
rehine tutulurken bayram ve cumhurbaşkanlığı seçim mesajı yayınlayan konsolosluğun sözde(!) basılması.
yanlış zamana denk gelmiştir.yaz bitsin kurtlar vadisi yeni sezonuyla polat alemdar ve ekibi olaya müdahele edecektir.