20 dakika

1 ocak salı günü 20:00'de başlayacak olan dizidir.
ilk bakışta iyi bir dizi olacağa benzemekte işler güçler'in yayın zamanı değişmezse salı günleri star tv izlenebilir.
ilkr aksum'un oyunculuğun kitabını yazdığı dizi. ilker aksum benim için son birkaç yıldır takip ettiğim kadarıyla erkek oyuncular arasında ilk üçüme giren oyuncudur. tuba büyüküstün ise çemberimde gül oya ile beni kendine aşık etmişken sonraki dizilerinde umduğumu bulduramamış oyuncudur. dilerim bu ikili ekranda tutunur.
suskunlar ın çekimleri, ışıkları falan çok hoşuma gitmişti ama bu dizinin, bu konuda daha iyi olduğunu söyleyebilirim. konusu daha bir absürd ama oyunculuklar olsun, konunun işleyişi olsun daha pilot bölümden, kalitesini ortaya koydu.
sürükleyici.peşinden koşturuyor.ben ki çok fazla dikkat toplama sorunum var diziler konusunda.ama sezonun en iddialı ve iyi yapımlarından biri.ve takipteyim.
aynı konu etrafında dönmeye devam ederse, boka saracağını düşündüğüm dizi. iki bölümdür aynı diyaloglar dönüyor dizide umarım yazarlar bir el atıp düzeltirler.

-meleeğk seni seviyorum, seni kurtaracağım
-ali, sana güveniyorum
-anneğğ geri dön artık
-oğlum, melek gelmeyecek, hayatını düzene sok

gibi...

büyük umutlarla başlayıp, 13 bölüm süren dizilerden olmaz umarım.
dün çeşitli dizi sitelerinde dolaşırken, bu sitelerden birinde aynen şöyle bir gerzeklikle karşılaştım;

"bir amerikan dizisinden uyarlanan 20 dakika dizisinin sürprizini açıklıyoruz. eğer dizinin orjinaline sadık kalınırsa, dizinin sonunda seyircileri büyük bir sürpriz bekliyor.. katil aslında melek!!.."

hay sizin beyninizi horozlar siksin diyorum..
başka bir şey demiyorum...
dizideki baskın karakterlerden başkan'ın oğluna bitip bitip eridiğim dizi.ouwww
ilk kez tuba büyüküstün'ü sevdiğim dizi. pek beğenmiyordum geçmiş işlerini, onun suçu değildir belki proje yakışmıyordu sanırım. heyecanlı bir dizidir ayrıca, severek izliyoruz.
ne zaman denk gelsem arka planda aynı gerilim müziği çalıyor. dizinin başka müziği mi yok, yoksa sürekli gerilim halinde mi geçiyor bu dizi anlamadım valla. hiç oturup izlemedim ama ilker aksum için bile izlenir aslında.
tuba büyüküstün' ün ne kadar güzel ama o kadar yeteneksiz olduğunu gördüğümüz dizi. ilker aksum' un karşısında iyice sırıtıyor beceriksizliği. öte yandan şu an bir yandan da bu diziye takılıyorum, öyle korkunç salaklıklar var ki.
rastgele diziyi izlediğimde türkiyede ilk defa* bir dizide bu ülkede eşcinsel olmak suç lafını söyleyen bir karakter tanıdık. bakalım böylesine bir tabuya* parmak bastıktan sonra dizinin akibeti ne olacak.
dün yayınlanan bölümde özgür karakterinin eşcinsel olduğunu ve bu ülkede eşcinselliğin suç olup kimliğini saklaması zorunda olduğunu söylemiştir. ayakta alkışladım ve duygulandım. umarım doğuş medya grubu muhteşem yüzyıla yapılan eleştirileri önemsemeyip diziyi devam ettirdiği gibi bu diziyi de özgür karakteriyle devam ettirir.
tek bi cümle ile açıklamak gerekirse , karısını hapisten kurtarmaya çalışan adamın hikayesi . ilk bölümlerdeki gibi değil artık ne yazık ki ama izlenilebilir . uçurumun yerini tutamıyor , senaristlere seslenmek istiyorum .
http://www.facebook.com/photo.php?v=3758... şu sahneden sonra ben de umarım diziye bir şey olmaz diyenlerdenim. pınar bulut ve kerem deren'e de bu sahneyi yazdıkları için ne kadar teşekkür etsek az.
15. bölüm 1,40,00 süresinden sonra özgür karakterinin arkadaşıyla konuşmasında '' bu ülkede eşcinsel olmak suç '' la diziyi takip etmesem de ülkemizdeki lgbt bireylere destek veren dizidir.
2013'te yılın dizisi seçilmiştir. lakin dizi devam etmemiştir, nedendir bilinmez, eşcinselliğe yer verdikleri için midir?

edit: senaryo olarak the next three days filminden esinlenilmiştir. http://www.sinemalar.com/film/49549/kaci...

edit2: diziyi italyanlar bile yayınlamış.

italyanlar da artık, türkiye’de oldukça popüler olan '20 dakika’ adlı diziyi izleyebilecek.

funwood media adlı firma, türk şirketi ıtv – ınter medya’dan '20 dakika’ dizisinin italya’daki gösterim hakkını aldı.

funwood media ceo’su aldo spagnoli, “uzun süre türk dizilerini hafife aldık. ancak şimdi büyük bir değişim olduğunu görüyoruz. artık sadece aşk üçgenlerini işleyen diziler ve aile dizileri yapılmıyor. daha entrikalı ilişkiler işleniyor. bu da avrupalıların zevkine daha uygun” dedi.
30 bölüm olarak ayarlanan ama 25 bölümde biten dizi. harikadır.