24 mayıs 2014 depremi

marmara, ege hatta iç anadoluda batı karadeniz ve akdenizde bile hissedilen deprem. iyi salladı. tuvalette yakalandım. umarım can kaybı yoktur.
(bkz: çok korktum) *

umarım can kaybı yoktur.
merkez üssü yunanistan dedeağaç şiddeti 7.2 olarak bildiriyor yabancı kaynaklar
paralel güçlerin işi olabilir. hem insan hayatının fıtratında deprem var ölüm var !
marmara'nın tamamında, ege'nin büyük bir kısmında ve yorgo kırbaki'nin cnntürk'te belirttiği üzere yunanistan'ın büyük bir bölümünde hissedilmiştir. gelen haberlere göre gökçeada'da özellikle eski binalarda çatlaklar olduğu bilgisi gelmektedir. aynı anda antalya'da da hissedilen bağımsız bir deprem daha olmuştur. depremin derinliğinin sığ olması sebebiylede bu kadar geniş bir alanda hissedildiği kaydedilmiştir.

kuzey anadolu fay hattının batı ucu olan ege denizi açıklarında meydana geldiğinde yoğun hissedilmiştir. depremin herhangi bir hasara yol açmadığı bilgisi verilmektedir. camdan atlayanların haberleri yavaş yavaş ulaşmaktadır.
iyi ki denizde olmuş dedirten deprem, karada olsaydı onlarca can gidebilirdi. inşallah öncü deprem değildir.
6.4 büyüklüğündeki ilk sarsıntıdan sonra depremin merkezinde 4 ve 5 büyüklüğünde şu ana kadar 17 artçı gerçekleşmiştir. bu bilgiler ışığında öncü olmadığı bilgisi verilmektedir. beklenen marmara depremini tetikleyecek bir unsur olmadığı kaydedilmiştir.

yapılan canlı bağlantılarda gökçeada merkezdeki evlerde ufak çapta hasarlar, sıva çatlaklarının olduğu ve çatı kiremitlerinin devrildiği bilgisi verilmektedir.
depremin olası ihtimalleri olarak conchita wurst ve ateistler twitterda konuşulmaktadır. çok azdık ondan başımıza gelmiş. dünyanın bizden beklentisi büyük. bundan sonra daha az kudurursak olmayacakmış.

(bkz: yersen)
gezi yıl dönümüne de günler kalmış. depreme ne sebep oldu, çok merak ediyoruz. bulunmalı!
çok ciddi bir hasarın ve yaralanmanın olmaması ucuz atlattık dedirtse de, depremden sonra rte'nin almanya mitingininde üstü ötülüyor gibi gözükmektedir. almanyada "hoşgelmediniz burada istenmiyorsunuz" diye ortalık kasıp kavruluyorken deprem haberleri gereğinden fazla uzatılarak üzeri örtülecek gibi gözükmektedir. bu gidişle tüm gün teknik analiz dinleyeceğiz. hal böyleyken akit'ler boş durmuyor. allah bize başbakanın kıymetini bilmemiz için o gittiğinde depremle bizi uyardı diyorlar.

not: tabi zaten dün alevileri unutmuştuk. onları saymaya gerek yok değil mi? *
o sırada yatıyordum , annem deprem oluyor dedi bende tamam biliyorum dedim sonra sarsıntı geçti baktım bina yıkılmıyor yatmaya devam ettim .