4

beyoncé'nin 2011 senesinde çıkardığı 4. albümüdür. dünya genelinde 3 milyon satış rakamına ulaşmıştır ayrıca. birçok ülkede de 1. sıraya oturmuştur.

albümün çıkış parçası ise run the world (girls) olmuştur.
* diğer teklileri ise:
best thing i never had:
* *
party:

love on top:
ki bu şarkı ona 17. grammy'sini kazandırmıştır. *
countdown:

i care:

end of time:
*
3'ü 1 fazlasıyla, 5'i 1 azla kaçıran sayıdır. britney spears'ın 3 şarkısında hiç bahsedilmeyerek, bence bir münasebetsizliğe uğramıştır*. "for ever" yazarken 4," for" yerine yazılır. büyük harfle yazı yazarken 4'ü "a" yerine kullananlar vardır*. ingilizce'de four, almanca'da vier, fransızca'da quatre'ır.
beni küçükken korkutan sayıydı.. çünkü oyunların 4. bölümü hep boss bölümleri olurdu (bkz: super mario bros), ya da 4. bölümler hep ateşli olurdu. (bkz: sonic and knuckles) (bkz: lava reef zone)

silent hill'de bu korkutuculuk tavan yapmıştır.

ayrıca japonlara, çinlilere, korelilere vb. göre, 4 rakamı uğursuzdur. bu batıl inançtan etkilenen otellerde falan 4. kat yoktur. onun yerine ya 3'ten 5'e geçer, ya da 3'ten 3b'ye falan geçer. bunun nedeni, çincede "ölüm" sözcüğü ile "dört" sözcüğü aynı seslere sahiptir("sı" diye okunur), ancak tonlamaları farklıdır. bu yüzden "dört" diyen birisi sanki "ölüm" demiş gibi olur. çince sözcükleri bolca kullanan japonca ve kullanmış olan korecede de durum böyledir. bu iki sözcüğü de dillerine almışlardır("şi" olarak) ve aynı batıl inanç bu iki topluma geçmiştir.

aynı zamanda japonyada 49 sayısı da uğursuz kabul edilebiliyormuş. çünkü akla "shinu made kuruşimu" tümcesini getiriyormuş(ölene kadar acı çek). 49'un okunuşu "yonjuukyuu"dur, ama sayı "shi-ku" diye de okunabiliyormuş.
ayrıca bana göre nina williams'a benzeyen bir kadındır. ya da onun kıvırcık uzun saçlısı.

(bkz:sinestezi)
bazen a yerine kullanılır.
(bkz:a)
(bkz:4)