7 ocak sürmene orman yangını

katar emirinin trabzon ve civar bölgelerde yapacağı yatırımlar için sabotaj sonucu yakıldığı; kış günü bu denli büyük yangınlara karadeniz ormanlarında rastlamanın pek mümkün olmadığı kulislerde konuşuluyor. güvercinlik koyunun ranta açılmasının üzerinden çok geçmedi umarız yanan ormanın yerine beton dikmek yerine ağaç fideleri dikmeyi akıl eden birileri çıkar.
hakkındaki tepkilerden sonra orman ve su işleri bakanı twitter'da, "yanan orman sahalarını 1 yıl içerisinde ağaçlandırıyoruz. yanan alanlar kati surette başka maksatla tahsis edilemez" demiş. inanalım mı bilemedim, bakanı destekleyici örneği olan varsa yazsın bilelim. her şeyin altından başka bir şey çıkınca paranoyak olmamak elde değil.
8 ocak trabzon akyazı stadı'nın açılışında rte nin yaptığı konuşma.
lafa gelse vatan için can veren millliyetçi trabzon halkımız para için atalarının kanıyla sulanmış toprakları ormanları arabın yeşil parasına satıyor.
sizin vatanseverliğiniz milliyetçiliğiniz bu kadar işte.
ne yapıp ne edip memleketinizi yakıp paraya çaviriyorsunuz.helali hoş olsun wallahi böyle oyunculuğu hiç bir tiyatrocu bu kadar güzel canlandıramaz.