ahmet aslan

yıllar önce birine tutulmuştum. böyle adam bana "gel" dese geliyorum, "git" dese gidiyorum. hatta eline bi çubuk alıp uzaklara fırlatırken bi yandan da "koş oğlum, tut şunu" diye bağırsa lafını ikiletmeden koşacak kadar büyük bir salakça teslimiyet içinde tutulmuşum adama. ben onun sikinde olmazken, o bende her şeyin anlamı gibiydi. işte ahmet aslanı ondan tanımıştım "tanımadığım ten" şarkısıyla. dinlemeyenler varsa dinlesin.
dinlerken insanı pagan bir ayinin ortasında hissettiren zaza sanatçı.dilini anlamasanız da müziği kılcal damarlarınız da hissedersiniz.kuzeni mikail aslanile birlikte harika parçalara imza atmaktadır.
yeni albümü na-mükemmel çıkmış olup yine harikalar yaratmış olan sanatçı.nazım hikmet üstada ait geberiyorum şiirini de okumuştur.lakin en güzel eseri pir sultanın şu kanlı zalimin ettiği işler adlı yüzyıllar öncesinden gelen eseri olmuştur.

almanya'da ki konserinde ''de be wayiro'' parçasını söylerken kendini müziğe kaptırıp elindeki gitarı çalarken kıran 1968 dersim/hozat doğumlu zaza müzisyen. ''de be wayiro'' şarkısı bu yüzden sosyal mecralarda ''gitar kırdığı parça'' olarak bilinir. ayrıca istanbul teknik üniversitesi konservatuvarında okuduktan sonra rotterdam dünya müzik akademisinde de eğitim almıştır.